img
logo
Hızlı Menü
Arama

17 Kasım 2022, Perşembe


Borsa İstanbul’da dün sektör bazlı olarak bankacılık öne çıkarken hisse bazlı öne çıkanlar SASA ve HEKTS hisseleri oldu. Bu sektör ve hisseler dışında endekste kâr realizasyonları görülürken bankacılık endeksinin ve HEKTS, SASA hisselerindeki endeks ağırlığının yüksek olması endeksin yüzde 0,25 yükselerek 4688 seviyesinden tamamlamasına neden oldu.

Endekste özellikle dolar bazlı direnç noktasına gelinmesi ve vadeli endeks kontratının kanal direncinde bulunması endekste satış baskısını arttırdı. Bunların yanında son zamanlarda küresel ve yerel gelişmeler risk iştahının azalmasına ve ulaştırma endeksinde ek satışlara neden oldu.

Küresel piyasalarda ise dün İngiltere enflasyonu açıklandı. Yıllık bazda enflasyon yüzde 11,1 seviyesine yükselerek yüzde 10,7 beklentilerinin üzerinde gerçekleşti. Ayrıca ABD ekonomisinde perakende satış verisi Fed’in faiz artırımlarına rağmen güçlü seyrini sürdürmeye devam ediyor.

Bugün ise Euro bölgesinde enflasyon rakamı açıklanacak. Ekim ayının sonunda açıklanan öncü verilere göre enflasyon yüzde 10,2 beklentilerin üzerinde gelerek yüzde 10,7 olarak gerçekleşmişti.

Borsa İstanbul’da bugün hafif alıcılı bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

YAYLA: Şirket, Erciyes Kayak Merkezinde (Tekir Kapı, Develi Kapı, Hisarcık Kapı, Hacılar Kapı) bulunan 755 adet Reklam Aracının İşletmecilik Hakkının iki yıllığına kiraya verilmesi ihalesinin uhdemizde kaldığına dair ihale komisyonu kararı 16.11.2022 tarihinde saat 16.25'de  tebliğ edilmiş olup, bahse konu işin sözleşmesinin imzalanmasına ilişkin yasal süreç devam etmektedir.

SMART: Şirket yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ile yurtiçinde yerleşik büyük bir  müşterisi arasında  KDV hariç toplam 2.045.452,50 dolar bedel üzerinden güneş paneli satışına istinaden yurtiçi satış sözleşmesi imzalanmıştır.

 

BİST Teknik Görünüm

 

Bist100 endeksi, dün günü yüzde 0,25 yükselişle 4669 puandan tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 4680 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4600 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4680 / 4750 / 4800
Destekler: 4600 / 4500 / 4430

 

VİOP Teknik Görünüm
 

Viop 30 endeks kontratı, dün gelen satışlar ile günü 5252 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 5300 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5200 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 5300 / 5365 / 5400
Destekler: 5200 / 5175 / 4970

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler