img
logo
Hızlı Menü
Arama

Halka Arz Danışmanlığı

Halka arz süreci boyunca ihtiyaç duyacağınız konularda size destek sağlıyoruz. Destek sağladığımız konular neler?

Hukuki süreçlerin yürütülmesi,
Kanun ve yönetmeliklere uygun reklam-pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi,
Kurumsal yönetim ilkelerine uyum sürecinde de Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılması zorunlu bildirimlerin zamanında ve doğru bir şekilde yapılması,

Borsaya Açılarak Şirketinizi Nasıl Büyütürsünüz?

Alternatif finansman modelleri arasında ilk sırada yer alan halka arz seçeneği, son yıllarda çok sayıda şirket tarafından değerlendirilmiştir. Yapılan araştırmalar borsaya açılan şirketlerin; kurumsallaşma, iş hacmi, bilinirlik, güvenilirlik, büyüme gibi konularda, diğer şirketlere göre ortalama 3 kat daha avantajlı olduğunu gösteriyor.

Halka Arz Ol, Şirketin Avantajlardan Faydalansın

Halka Arz Ol, Şirketin Avantajlardan Faydalansın
Finansman Kaynağı Sağlama
+

- Halka arz, şirketlere; organize, şeffaf, düzenli çalışan, güvenilir bir piyasa üzerinden sermaye elde etme imkanı sunmaktadır.
- Borsaya açılan şirketler, kredi kullanmak gibi alternatif finansman yöntemlerine göre, çok daha düşük maliyetle, üstelik geri ödemesi olmayan bir nakit kaynağa kavuşmaktadır.
- Diğer bütün finans kaynağı olan borçlanma yöntemine göre halka arz, şirketin nakit akışını zorlayacak, anapara ve faiz benzeri geri ödeme zorunlulukları olmayan bir kaynaktır.
- Ayrıca şirketler, halka açıldıktan ve payları Borsa’da işlem görmeye başladıktan sonra da, bu paylarını teminat göstererek kredi kullanabilme, borç senedi ihraç edebilme imkanlarından yararlanabilirler. Böylece yeni ve ek finansman da sağlayabilirler.

Şeffaf, Objektif ve Likit bir Değere Sahip Olma
+

- Bir şirketin halka arz edilen payları; Borsa İstanbul gibi profesyonel, organize ve şeffaf bir piyasada, arz ve talebe göre oluşan fiyatlandırma neticesinde ‘likit’ hale gelmektedir.
- Bu sayede şirket ortakları Borsa’da işlem gören paylarını kredi işlemlerinde teminat olarak da kullanabilmekte, atıl duran bu varlıklarını finansman oluşturma aracına dönüştürebilmektedir.
- Borsada, şirketinizin bir pay fiyatının oluşması; birleşme, satın alma veya ikincil arz işlemlerinde şirketinizin değerinin tespitine de bir referans sağlamaktadır.

Yurt İçi ve Yurt Dışında Yaygın Tanıtım
+

- Borsa İstanbul’da işlem görecek şirketinizle ilgili çeşitli bilgiler; Borsanın şeffaflık ve kamuyu aydınlatma işlevi çerçevesinde veri yayın kuruluşları, basın ve yayın kuruluşları ile diğer yayın kuruluşları tarafından yurt içi ve yurt dışı yatırımcılara sürekli olarak ulaştırılmaktadır.
- Söz konusu bilgi, haber ve veri dağıtımı, şirketinizin, şirket ürün ve hizmetlerinizin hem yurt içinde hem de yurt dışında tanınmalarına, bilinmelerine yardımcı olmaktadır.
- Bu yaygın tanınmanın sağladığı avantajla birlikte; gerek yurt içi ve gerekse yurt dışında yerleşik ve aynı sektörde faaliyette bulunan şirketlerle işbirliğine gidebilme, ortaklık kurabilme ve böylece şirketinizi daha da büyütme imkanına sahip olacaksınız.

Kurumsallaşmış ve Prestijli Bir Yapıya Sahip Olma
+

- Şirketlerin paylarını halka arz etmeleri ve borsada işlem görmeye başlamaları; SPK ve Borsa İstanbul’un incelemelerini içeren bir süreç dahilinde gerçekleşmektedir.
- Şirketler borsada işlem görmeye başladıktan sonra finansal tablolarını belirli dönemlerde bağımsız denetim kuruluşlarının denetimlerine açmakta, ortaklarını ve kamuyu düzenli olarak bilgilendirmektedir. Böylece SPK ve Borsa İstanbul'un referansına kavuşmaktadır.
- Borsa İstanbul'da işlem gören şirketler, sermaye piyasası disiplini içerisinde her anlamda mali ve diğer önemli bilgilerini kamuya duyurarak, düzenli ve zamanında raporlamalar yaparak, yatırımcılarının ve ortaklarının güvenini, ilgisini çok daha hızlı kazanabilirler.
- Böylece daha hızlı şekilde kurumsallaşma süreçlerini tamamlarlar. Şirket yapısının kurumsallaşması, şirketin bundan sonra bütün organizasyonunun güçlenmesi ve sürekliliği açısından da oldukça önemlidir.
- Kurumsallaşma, şirketin “kurucu aileden” bağımsız şekilde, genel geçer kabul görmüş bilimsel kurallarla yönetileceği konusunda da önemli bir taahhüt niteliği taşımaktadır.

İkincil Halka Arz ile Yeni Finansman Sağlama İmkanı
+

- Şirketler sadece birincil halka arz ile değil, sonradan da "İkincil Halka Arz" ile yeniden finansman imkanı sağlama yoluna gidebilirler.
- Böylece yatırım ve benzeri ihtiyaçları nedeniyle ya da öngörülemeyen ekonomik gelişmeler sebebiyle ortaya çıkabilecek yeni kaynak gereksinimlerini, "İkincil Halka Arz" ile gerçekleştirebilirler.

Dünya Borsalarına Açılarak Globalleşme Fırsatı
+

- Şirketler, payları Borsada işlem görmeye başlaması ile birlikte, yabancı ülkelerde de kolayca sermaye piyasası aracı ihraç edebilirler.
- Yabancı ülkelerin borsalarında da işlem görmeye başlayıp, bu sefer döviz bazında uygun finansman imkanlarına kavuşabilirler.

Şirketinizi Borsaya Nasıl Açarsınız?

Bir Şirket Nasıl Borsaya Açılır ?

img

Aracı kurum ile
(ALB Yatırım) ile aracılık
sözleşmesi imzalanır

img

SPK izahnameyi
Onaylar

img

Borsa İstanbul yönetimi
Şirket paylarını borsa
kotuna alır

img

Borsa İstanbul kotunda
Hisse görünür ve süreç
Tamamlanır

Bir şirketin paylarının halka arzı için;

- Bir aracı kuruluşla aracılık sözleşmesi imzalanması gerekmektedir.
- Söz konusu sözleşmenin tarafları, şirket ve SPK tarafından yetkilendirilmiş aracı kuruluşlar olacaktır.
- Şirket paylarının Borsa İstanbul’un ilgili pazarında işlem görebilmesi için; pay halka arzına dair izahnamenin SPK tarafından onaylanması, sonrasında payların halka arz edilmesi ve Borsa İstanbul yönetimi tarafından payların Borsa kotuna alınması gerekmektedir.
- Borsa İstanbul kotuna alınmak, borsada sürekli işlem görmesi talep edilen şirketin paylarının ilgili pazarda işlem görmesinin kabul edilmesi anlamına gelmektedir.

Halka arz sürecinde;

- Söz konusu şirketin çalışma grubunun oluşturulması,
- Finansal tabloların hazırlanması,
- Bağımsız Denetim Şirketinin seçimi,
- Şirket Genel Kurulundan halka arza dair ilgili kararın çıkması,
- Sermaye piyasası mevzuatına göre Esas Sözleşme Değişikliği,
- Halka arz fiyatının gerçekçi şekilde belirlenmesi
- Borsa İstanbul tarafından talep edilen bütün belgelerin hazırlanması gerekmektedir.
- Bütün bu süreçler, takvimde herhangi bir pürüz ve aksama yaşanmadığı takdirde ortalama 12 ay gibi bir sürede tamamlanmakta ve bu zaman dilimi sonrasında borsaya arz olacak şirketin hisselerinin işlem görmesi sağlanmaktadır.

Şirketinizin halka arz sürecini başlatmak istiyorsanız

Hemen Ara
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler
Ticari Elektronik İleti Açık Rıza Metni

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na göre veri sorumlusu ALB Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (ALB Yatırım) olarak sizi önemli kampanya ve indirimlerden haberdar edebilmek amacıyla iletiler gönderebilmek için açık rızanız gerekmektedir.

Bu kapsamda e-posta adresi, telefon numarası ve iletişim izni bilgileriniz; iletişim faaliyetlerinin, ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin, pazarlama analiz çalışmalarının ve saklama faaliyetlerinin yürütülmesi amaçlarıyla, açık rızanıza istinaden işlenecektir. Bu rızayı vermekle verdiğiniz iznin 6563 sayılı Kanun kapsamında ticari elektronik ileti alımına ilişkin bir onayı içerdiğini ve rızanızı her zaman geri alabileceğinizi bildiğinizi beyan edersiniz.

Not: Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik’in 6. Maddesinde öngörüldüğü üzere, sermaye piyasasına ilişkin mevzuat uyarınca aracılık faaliyetinde bulunan şirketlerce müşterilerine bilgilendirme amaçlı gönderilen ticari elektronik iletiler için onay alınması zorunlu olmadığından, bu onay belirtilen bilgilendirme iletilerinin kapsamı dışındadır. Yukarıda amaçları belirtilen kişisel verilerimin belirtilen amaçlar çerçevesinde önemli kampanya ve indirimlerden haberdar olmak için işlenmesini kabul ve beyan ederim.

Grup Şirketler ile Veri Paylaşımına İlişkin Açık Rıza Metni

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na göre veri sorumlusu ALB Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (ALB Yatırım) olarak bilgilerinizi ALB Grup Topluluk Şirketleri ile paylaşabilmemiz için açık rızanız gerekmektedir.

Bu kapsamda Kimlik (ad, soyad), İletişim (e-posta adresi, telefon numarası) ve paylaşım izni bilgileriniz; müşteri ilişkileri yönetimi süreçlerinin yürütülmesi amacıyla, açık rızanıza istinaden grup şirketlerimize aktarılacaktır.

Yukarıda amaçları belirtilen kişisel verilerimin belirtilen amaçlar çerçevesinde benimle iletişime geçilmesi için ALB Grup Topluluk Şirketlerine aktarılmasına rıza veriyorum.

ALIM SATIMA ARACILIK SÖZLEŞMESİ KAPSAMINDA KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ HAKKINDA AYDINLATMA

İşbu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni'nin (Aydınlatma Metni) amacı, ALB Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (ALB Yatırım), tarafından elde edilen kişisel verilerin işlenmesine ilişkin olarak 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun'un (Kanun veya KVKK) 10. maddesi ile getirilen aydınlatma yükümlülüğünün yerine getirilmesidir.

İşbu aydınlatma metni sizinle akdedilen/akdedilecek olan Alım Satıma Aracılık Sözleşmesi dolayısıyla işlenen kişisel verileriniz hakkında tarafınızı aydınlatmak amacıyla hazırlanmıştır.

Tanımlar
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na göre:
Kişisel veri, kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgiyi;
Kişisel verilerin işlenmesi, kişisel verilerin tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hâle getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemi;
İlgili kişi, kişisel verisi işlenen gerçek kişiyi;
Veri sorumlusu, kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiyi Aydınlatma yükümlülüğü, kişisel verilerin elde edilmesi sırasında veri sorumlusu veya yetkilendirdiği kişinin, ilgili kişilere; veri sorumlusunun kimliği, kişisel verilerin hangi amaçla işleneceği, işlenen kişisel verilerin kimlere ve hangi amaçla aktarılabileceği, kişisel veri toplamanın yöntemi ve hukuki sebebi ve Kanun'un 11'inci maddesinde sayılan diğer hakları konusunda bilgi verme yükümlülüğünü; ifade eder.

Sizinle ilgili kişisel veriler konusunda kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan ALB Yatırım veri sorumlusudur.

İlgili Kişi
Kişisel verileri ALB Yatırım tarafından işlenen siz, firmamızdan hizmet almanız sebebiyle tarafımızca Ürün veya Hizmet Alan Kişi olarak tanımlanmaktasınız ve Kanun tarafından da İlgili Kişi olarak kabul edilmektesiniz.

Kişisel Verilerin Elde Edilme Yöntemleri
Kişisel verileriniz Alım Satıma Aracılık Sözleşmesi ile hizmete ilişkin doldurduğunuz formlar ve taahhütnameler vasıtasıyla fiziki ortamda otomatik olmayan yöntemlerle elde edilmektedir.

Kişisel Verilerinizin İşlenme Amaçları ve Hukuki Sebepleri
Kurumumuz aracılığı ile işlem gerçekleştirebilmeniz için öncelikle SPK mevzuatı gereği belirli sözleşmeler imzalamanız, bazı bildirimlerde bulunmanız ve genel müşteri iseniz uygunluk testi yapmanız gerekmektedir. Bu bağlamda;

Kimlik (Ad, Soyad, İmza, T.C. Kimlik No), Finans (Banka Adı, Banka Hesap No, Şube vd.), Müşteri İşlem (Hesap No, Sözleşme Seri No, MKK Sicil No, Yapılan Risk Bildirimleri, Ekstre Gönderim Tercihi, vd.), İletişim (Adres, E-Posta Adresi, Telefon Numarası, Faks Numarası) kişisel verileriniz.

Hizmet satış ve sözleşme süreçlerinin yürütülmesi amaçlarıyla

o KVKK Md.5/2c'de düzenlenen bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması sebebiyle
• Sizinle akdedilen/akdedilecek olan Hisse Senedi Ve Viop İşlemleri Sözleşmelerine istinaden;

Faaliyetlerin SPK mevzuatına uygun yürütülmesi ve hisse ve viop yatırım işlemlerinin yürütülmesi amaçlarıyla

o KVKK Md.5/2ç'deki veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması sebebiyle

• Yatırım Kuruluşlarının Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Tebliğ (ııı-39.1)’deki Çerçeve Sözleşme İmzalama Yükümlülüğüne (Madde 26) istinaden;

İşlemleri bir başkası hesabına yapmanız halinde; Kimlik (Ad, Soyad, İmza), Müşteri İşlem (Hesap No, İmza Tarihi) ve gerçek faydalanıcı bilgileri

Faaliyetlerin MASAK mevzuatına uygun yürütülmesi amacıyla
o KVKK Md.5/2ç'deki veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması sebebiyle
• Suç̧ Gelirlerinin Aklanmasının Ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelikteki Gerçek Faydalanıcının Tanınması Yükümlülüğüne (Madde 17/A) istinaden;

Uygunluk testi kapsamında işlenen; Kimlik (Ad, Soyad, Yaş Grubu), Finans (Yatırım Uzunluğu Beklentisi, Geçmiş Yatırım Bilgileri), İşlem Güvenliği (Test Tarihi), Mesleki Deneyim (Meslek Adı, Eğitim Durumu), Risk Yönetimi (Risk ve Getiri Tercihi, Uygunluk Sonucu) kişisel verileriniz;

Faaliyetlerin SPK mevzuatına uygun yürütülmesi, risk yönetimi süreçlerinin yürütülmesi ve yatırım süreçlerinin yürütülmesi amaçlarıyla
o KVKK Md.5/2ç'deki veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması sebebiyle
• Yatırım Kuruluşlarının Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Tebliğ (ııı-39.1)’deki Genel Müşterilere Uygunluk Testi Yapma Yükümlülüğüne (Madde 33) istinaden işlenmektedir. Ancak profesyonel müşterilere bu test yapılmaz.

Müşteri tanıma kuralı kapsamındaki Kimlik (Ad, İmza, T.C. Kimlik No, Baba Adı, Ana Adı, vd.), Finans (IBAN, Banka Şubesi Adı, Vergi Dairesi, Vergi Kimlik No, Banka Adı, vd.), Müşteri İşlem (Yatırımcı Profili), Mesleki Deneyim (Çalıştığı Kurumun Adı, Unvan, Meslek Adı, Eğitim Durumu), İletişim (Telefon Numarası (Sabit), Telefon Numarası (Mobil), E-Posta Adresi, Faks Numarası), Risk Yönetimi (Risk Tercihi) kişisel verileriniz

Faaliyetlerin SPK mevzuatına uygun yürütülmesi, risk yönetimi süreçlerinin yürütülmesi ve yatırım süreçlerinin yürütülmesi amaçlarıyla
o KVKK Md.5/2ç'deki veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması sebebiyle
• Seri: V, No: 46 Sayılı Aracılık Faaliyetleri Ve Aracı Kuruluşlara İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğdeki Müşteriyi Tanıma Kuralına (Madde 12) istinaden işlenmektedir.

Ayrıca tüzel kişi yetkilisi olarak sözleşmeleri imzalamanız halinde “Tüzel kişi müşteri yetkilisi” olarak kabul edilirsiniz. Bu kapsamda Kimlik (Ad, Soyad, İmza), Müşteri İşlem (İmza Tarihi), Mesleki Deneyim (Yetkilisi Olunan Tüzel Kişi) bilgileriniz sözleşme süreçlerinin yürütülmesi amacıyla KVKK Md.5/2ç'deki veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması sebebiyle işlenir.

Yukarıda belirtilen tüm kişisel verileriniz ayrıca saklama ve arşiv faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla KVKK Md.5/2ç'deki veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması sebebiyle Yatırım Hizmet Ve Faaliyetleri İle Yan Hizmetlere İlişkin Belge Ve Kayıt Düzeni Hakkında Tebliğ (III- 45.1) 'deki Yatırım Kuruluşlarınca Belgelerin Saklanması Yükümlülüğüne (Madde 27) istinaden saklanmaktadır.

Ayrıca Teminatlı Hisse Kredisi Başvurusunda Bulunuyorsanız
Kredi başvuru formu ve sözleşme kapsamındaki; Kimlik (Ad, Soyad, İmza, T.C. Kimlik No, Baba Adı, vd.), Müşteri İşlem (Hesap No, İmza Tarihi, Sözleşme Seri No, Başvuru Tarihi, Kredi Limiti), Mesleki Deneyim (Çalıştığı Kurumun Adı, Unvan, Öğrenim Düzeyi, Meslek Adı, Önceki Firma Adı, vd.), İletişim (İşyeri Telefonu) kişisel verileriniz;

Hizmet satış ve risk yönetimi süreçlerinin yürütülmesi amaçlarıyla
o KVKK Md.5/2c'de düzenlenen bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması sebebiyle
• Sizinle akdedilen/akdedilecek olan Teminatlı Hisse Kredisi Sözleşmesi'ne istinaden;

Faaliyetlerin SPK mevzuatına uygun yürütülmesi ve hisse ve viop yatırım işlemlerinin yürütülmesi amaçlarıyla
o KVKK Md.5/2ç'deki veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması sebebiyle
• Sermaye Piyasası Araçlarının Kredili Alım, Açığa Satış Ve Ödünç Alma Ve Verme İşlemleri Hakkında Tebliğ (seri: V, No: 65)’deki Kredili İşlemlerde Çerçeve Sözleşme Yükümlülüğüne (Madde 11) istinaden işlenmektedir.

Kişisel Verilerinizin Aktarılması
Kişisel verileriniz KVKK Md.28/1 çerçevesinde talep edilmesi halinde aydınlatma yükümlülüğü olmadan ve açık rızanız aranmadan ilgili makamlara aktarılabilir.

Bunun dışında öngörülemeyen durumlarda da kişisel verileriniz kanunlarda açıkça belirtilmiş durumlarda talep edilmesi halinde kanunlarda belirtilen kamu kurumlarına (T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı, MASAK, SPK gibi idari makamlara) kanunda öngörülen amaç ve sınırlamalar dahilinde aktarılabilir.

Aydınlatma yükümlülüğü olmayan ve açık rızanızı gerektirmeyen yasal yükümlülüklerimizin dışında kişisel verileriniz;
• Adınıza bir hesap açılması ve yetkili kişi, kurum ve kuruluşlara bilgi verilmesi amaçlarıyla Yatırım Kuruluşlarının Kuruluş Ve Faaliyet Esasları Hakkında Tebliğ (ııı-39.1)deki Takas Kuruluşu Ve Mkk'ya Bildirim ve Hesap Açtırılması Yükümlülüğüne (Madde 27) istinaden Saklama Kuruluşları’na (Takasbank ve MKK) aktarılır.

Kişisel Verilerinizle İlgili Haklarınız
İlgili kişiler kişisel verilerine ilişkin haklarını kullanmak için öncelikle veri sorumlusuna başvurmak zorundadırlar. Kanunun 14'üncü maddesine göre Kişisel Verileri Koruma Kurulu'na doğrudan şikâyette bulunulamaz.

Kanun uyarınca kişisel verilerinizle ilgili
a) Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
b) Kişisel verileriniz işlenmiş ise buna ilişkin bilgi talep etme,
c) Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
ç) Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
d) Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
e) İşlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
f) (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
g) İşlenen verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
ğ) Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme,
Haklarınızı veri sorumlusuna yani bize başvurarak kullanabilirsiniz.

Veri Sorumlusuna Başvuru Yöntemi
Başvurunuzu
Fulya Mah. Büyükdere Cad. Torun Center A Blok Apt. No: 74 A / 80 Pk: 34394 Merkez Şişli/İstanbul adresine yazılı olarak;
• albmenkul@hs01.kep.tr kayıtlı elektronik posta adresine kayıtlı elektronik posta adresinizi kullanarak;
• Sistemimizde kayıtlı bulunan elektronik posta adresinizi kullanarak kvkk@albyatirim.com.tr adresine e-posta göndererek yapabilirsiniz.

Başvuru yapılırken uyulması gereken usul ve esaslar hakkındaki daha detaylı bilgiye Kişisel Verileri Koruma Kurumu'nun Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ" ile ulaşabilirsiniz.