img
logo
Hızlı Menü
Arama
ALB Yatırım Menkul Değerler A.Ş. 31 Ekim 1989 tarihinde kurulan Deha Menkul Kıymetlerden devraldığı lisansla birlikte; 14 Aralık 2012 tarihinde, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak sermaye piyasalarında faaliyet göstermeye başlamıştır. 
Borsa İstanbul, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ve Merkezi Kayıt Kuruluşuna üye olan ALB Yatırım; SPK tarafından verilen “Geniş Yetkili Aracı Kurum” unvanıyla finansal piyasalarda hizmet vermektedir.

YURTİÇİ PİYASA ÜRÜNLERİ

Sermaye Piyasası Kurulu’nun verdiği G-003 (407) lisans numarasına sahip olan ALB Yatırım; Borsa İstanbul çatısı altındaki bütün işlemler için aracılık faaliyeti yürütmektedir. Bu kapsamda başlıca aşağıdaki piyasalarda işlem aracılığı hizmeti sunulmaktadır:
. Pay Piyasası (Hisse Senedi Piyasaları)
. Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasası (VİOP)
. Repo işlemleri
. Varant Piyasası
. Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası

YURTDIŞI PİYASA ÜRÜNLERİ

Yurt dışı piyasalarda da SPK onaylı kurum olarak faaliyetleri yürüten ALB Yatırım; bu kapsamda başlıca aşağıdaki piyasalarda işlem aracılığı hizmeti sunmaktadır:

. Pariteler: EURUSD, USDTRY, EURTRY, GBPUSD, USDJPY, USDCAD, GBPTRY başta olmak üzere birçok majör parite…
. Değerli Metaller: XAUUSD (Ons Altın), XAGUSD (Gümüş), XAUTRY (Gram Altın), XPDUSD (Paladyum) ve XPTUSD (Platinyum)
. Sanayi Emtiaları: ABD Vadeli Bakır Sözleşmeleri
. Enerji Emtiaları: UKOIL (Brent), USOIL (WTI) ve NATGAS (ABD Natural Gas)
. Tarım Emtiaları: Buğday, Kahve, Kakao, Mısır, Pamuk, Soya Fasulyesi, Şeker
. Endeksler: DXY, Mini Dow Jones, Mini S&P 500, Mini NASDAQ 100, DAX Endeksi

ALB Yatırım; yurtdışı piyasa işlemleri kapsamında EUROBOND yatırımı ve Londra Metal Borsası (LME) yatırımı ürünlerini de talep eden bireysel/kurumsal müşterilerine sunmaktadır.

KURUMSAL HİZMETLER

ALB Yatırım; Sermaye Piyasalarının tanımladığı resmî işlemlere aracılık ederek, kurumlara da “kazan-kazan” ilkesi çerçevesinde danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu kapsamda ALB Yatırım; şirketlerin halka arz (borsaya açılma) süreçlerinin yönetilmesi, şirket tahvili-bonosu ihracı, yabancı para pozisyonlarının yönetilmesi, tahsisli sermaye artırımı, şirket değerlemesi, şirket evlilikleri, birleşmeler, ve devralmalar, mali uyum süreçlerinin yönetilmesi gibi çok geniş yelpazede şirketlerin çözüm ortağı olmaktadır. 

VİZYONUMUZ

Yüzde 100 yerli sermayesi ile (2023 itibarıyla 80 Milyon TL) “Türkiye’nin Yatırım Şirketi” olarak kendini konumlandıran ALB Yatırım; yüksek hizmet kalitesi, üst düzey müşteri memnuniyeti ve bilgi odaklı temel-teknik analiz vizyonu ile hareket ederek, yatırımcıların birikimlerine değer katmayı hedeflemektedir. Bu vizyon ile ALB Yatırım; “Türkiye’nin en hızlı büyüme kaydeden ve tercih edilen aracı kurumu” olma yolunda hızla ilerlemektedir. Güçlü altyapısı ile 5 gün/24 saat kesintisiz ve anlık hizmet, ALB Yatırım’ın vizyonunu desteklemektedir. 

MİSYONUMUZ

ALB Yatırım; finansal okuryazarlığın artması, ülkede yatırımcı tabanının genişlemesi ve Sermaye Piyasalarının gelişmesi misyonuyla hareket etmektedir. Bu misyonla ALB Yatırım; Türkiye’nin tüm bölgelerindeki yatırımcılara ulaşmayı önemsemektedir ve şubeleşme atağı içindedir. Haziran 2023 itibarıyla İstanbul Genel Müdürlüğün yanı sıra, Ankara (Çankaya), Erzurum, Karabük ve İzmir şubelerini açmış bulunan ALB Yatırım; birçok ilde şube açma çalışmalarını sürdürmektedir. ALB Yatırım, misyonunu hayata geçirmek için sıklıkla ve ülkenin dört bir yanında eğitim, seminer, yatırım konferansları düzenlemektedir. Sosyal medya kanallarını da etkin kullanan ALB Yatırım; en ufak birikim sahiplerine kadar her yatırımcının bilinç düzeyinin yükselmesi için hassasiyet göstermektedir.   

ÜST DÜZEY VERİ GÜVENLİĞİ

İç ve dış saldırılara karşı son teknoloji ürünleri kullanan ALB Yatırım, bu alanda önemli bir gösterge olarak kabul edilen ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sertifikasına sahip bir kurumdur. ALB Yatırım’da; dünyaca kabul edilmiş güvenlik yazılım sistemleri ve antivirüs yazılımları kullanılmaktadır. Tüm dış kaynak sağlayan firmalarla gizlilik sözleşmesi imzalanmaktadır. Gerektiği zaman erişimler kontrollü olarak sağlanmaktadır. 

EN SON TEKNOLOJİ SİSTEMLERİ

ALB Yatırım en ileri teknoloji ürünlerini, sistemlerine başarılı bir şekilde entegre etmiştir. Böylece yatırımcılar; piyasa verilerine ulaşma, anlık takip, işlem emirleri, para transferleri gibi önemli konularda en yüksek hıza ulaşarak büyük avantajları elde etmektedir. Aynı zamanda ALB Yatırım kendi yazmış olduğu uygulama yazılımları ile her türlü işlemin hızını desteklemeyi başarmıştır. 

TESCİLLENMİŞ KALİTE VE STANDARTLAR

ALB Yatırım; tecrübesini, güvenilirliğini ve teknolojik altyapısını belgelendirmiştir. 
Bu kapsamda ALB Yatırım şu sertifikalara sahiptir:
-ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Standardı Sertifikası
-ISO 9001 Sertifikası – Kalite Yönetimi Sistemi Standartları

ÜLKEYE DEĞER KATAN KURUM

ALB Yatırım’ın en büyük yönetim ilkelerinden birini “şeffaflık” oluşturmaktadır. Üstün hizmet kalitesiyle her geçen gün daha fazla tercih edilen ALB Yatırım; faaliyet gösterdiği İlçe Vergi Dairesi kayıtlarında “Vergi Rekortmenleri” sıralamasında “İlk 50 Kurum” arasına girmeyi başarmıştır. ALB Yatırım; 2015 yılında 10.712.185,73 TL (yıl sonu kurseviyesine göre yaklaşık 3.681.099 USD) ve 2016 yılında 4.546.685,16 TL (yıl sonu kurseviyesine göre yaklaşık 1.291.671 USD) ile “En Çok Vergi Ödeyen” kurumlar arasında yer almış; böylece “ülkeye değer katan” bir şirket olarak öne çıkmıştır. 

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

ALB Yatırım; Sosyal Sorumluluk Projeleriyle de toplumun dezavantajlı kesimlerine fayda sağlamayı ve onların gönüllerinde yer edinmeyi şirket politikası olarak edinmiştir. Bu kapsamda ALB Yatırım; TEMA Vakfı, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı ve Mor Çatı Vakfı ile çeşitli projelere imza atmıştır. ALB Yatırım ayrıca; İstanbul Avcılar Şehit Eyüp Çolakoğlu İlkokulunda çocukların kişisel gelişimleri için hayata geçirilen projeye bağışta bulunarak, öğrencilerin becerilerini, gelişimlerini sağlayacak eğitim atölyelerinin kurulmasına destek olmuştur.
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler