img
logo
Hızlı Menü
Arama

13 Eylül 2022, Salı


Borsa İstanbul ve VIOP endeks kontratı yeni rekor seviyelere ulaşmaya devam ediyor. Bist100 endeksi, dolar bazlı 200 psikolojik direnç seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleşti. Banka hisseleri öncülüğünde devam eden yükselişte bankacılık endeksi Şubat 2020 sonrasında dolar bazlı en yüksek seviyeye ulaştı. 277,75 (5062) seviyesi bankacılık sektörünün dolar bazlı önemli bir direnç noktası olarak yer almaktadır. Ayrıca VIOP endeks kontratında dün akşam gerçekleşen yüzde 7,28 seviyesindeki yükseliş Takasbank Margin Call verilerine göre teminat açığının 942,9 milyon TL’ye yükselmesine neden oldu.

Dün TCMB tarafından açıklanan verilere göre cari açık Temmuz’da 4,01 milyar dolar oldu. Cari açığın beklenti üzerinde gelmesinin nedeni ise dış ticaret açığındaki 9,31 milyar dolar seviyesindeki yükseliş etkili oldu. Temmuz ayı işsizlik oranının yüzde 10,1 seviyesine gerilemesinde ise istihdam ve işgücünde yaşanan düşüşler etkili oldu.

Küresel piyasalarda ise bugün açıklanacak ve doğrudan Fed kararı üzerinde etkisi olacak ABD enflasyonu öncesinde endekslerde pozitif bir kapanış gerçekleşti.

Borsa İstanbul’da ve VIOP endeks kontratında pozitif bir açılış bekliyoruz.


Şirket Haberleri


ARDYZ: Şirket, 22.06.2022 tarihinde Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü İhtiyacı Muhtelif Cins ve Miktar Sunucu" işi ihalesine en uygun teklifi vermiş olup sözleşme davetine müteakip 12.09.2022 tarihinde 11.299.894,00 TL bedelle ihale sözleşmesi imzalanmıştır.

ISCTR: Bankanın yüzde 100 oranında pay sahibi olduğu Trakya Yatırım Holding A.Ş.'nin enerji sektörüne yönelik yatırımları kapsamındaki sermaye ihtiyaçlarının karşılanmasını teminen, Trakya Yatırım Holding nezdinde 2 milyar TL'lik nakit sermaye artırımı gerçekleştirilmiş ve söz konusu tutarın 500 milyon TL'lik kısmının ödemesi yapılmıştır.


BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, dün gerçekleşen pozitif bir açılışın ardından günü rekor kapanış ile 3649 seviyesinde tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde dolar bazlı direnç noktası olan 3827 seviyesi takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3514 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3827 / 3920 / 4110
Destekler: 3514 / 3420 / 3335


VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, 4337 seviyesine yükselerek rekor kapanış gerçekleştirdi. Endeks kontratında devam edecek yukarı yönlü hareketlerde 4360 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4170 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4360 / 4400 / 4700
Destekler: 4170 / 4040 / 3900


 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler