img
logo
Hızlı Menü
Arama

10 Ekim 2022, Pazartesi


Borsa İstanbul, Cuma günü 3500 seviyesinin üzerinde kalıcılığı sağlarken VIOP 30 endeks kontratı 4000 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlayamadı. Bist100 endeksinde yaşanan bu yükselişte pozitif etki HEKTS, SASA ve TCELL hisselerinden gelirken negatif etki perakende ve madencilik hisselerinde yaşanan geri çekilmenin etkisi ile BIMAS, EREGL ve SOKM hisseleri oldu. VIOP’ta ise açık pozisyon değişimi en çok artan kontratlar EKGYO, AKBNK ve SAHOL olurken SKNBK, ODAS ve TSKB açık pozisyon sayısı en çok azalan kontratlar oldu.

Küresel piyasalarda ise geçtiğimiz hafta açıklanan PMI verilerinin öncülüğünde global imalat PMI endeksi 49,8 seviyesine gerileme göstererek durgunluk sinyali verdi. Ayrıca, Cuma günü açıklanan ABD istihdam verileri ABD ekonomisinde pozitif bir havanın devam ettiğini gösterdi. ABD Borsalarında ise bu veri Fed’in şahin faiz artışına gidebileceği ihtimalleriyle sert bir geri çekilme gösterdi. ABD ekonomisinde tarım dışı istihdam verisi 250bin kişilik beklentilerin üzerinde gelerek 263bin kişi açıklansa da bu hafta açıklanacak ABD enflasyon verisi piyasadaki yönün belirleyici olabilir.

Borsa İstanbul’da yatay bir açılış bekliyoruz.


Şirket Haberleri


LIDER: Şirket, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde tescilini talep etmiş olduğu "Lider Elektrikli Otomobil Şarj İstasyonları" ve "Lider Şarj" ibareli marka başvurularının tescil kararları kesinleşmiş ve Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından düzenlenen marka tescil belgeleri Şirketçe teslim alınmıştır.

THYAO:  Şirket Eylül ayı trafik sonuçlarına göre, Eylül 2019 döneminde 6,7 milyon olan toplam yolcu sayısı 2022 yılının aynı döneminde 7,3 milyon olarak gerçekleşmiştir. Yolcu doluluk oranı Eylül 2022 döneminde yüzde 85,4 olarak gerçekleşmiştir. Aynı dönemde yurt dışı doluluk oranı yüzde 84,9 olarak gerçekleşirken, yurt içi doluluk oranı yüzde 90,2 olmuştur.

DIRIT: Şirketin 27.07.2022 tarihli açıklamasında şirketin aktif büyüklüğünü arttırmak amacıyla CPM PROJE  YÖNETİMİ İNŞAAT VE  SANAYİ A.Ş firması ile satın alma görüşmelerine başlandığı belirtilmiştir. Devam eden satın alma görüşmelerinde, maddi konularda anlaşılamaması nedeniyle satın alma sürecinin sonlandırılmasına karşılıklı olarak karar verilmiştir.


BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, geçtiğimiz haftayı küresel piyasalardan pozitif ayrışarak 3567 seviyesinde tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketin devam etmesi halinde 3590 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3544 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3590 / 3615 / 3650
Destekler: 3544 / 3500 / 3425


VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, 4000 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlayamayarak haftayı 3991 seviyesinde tamamladı. Yukarı yönlü hareketlerde 4000 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3970 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4000 / 4040 / 4100
Destekler: 3970 / 3890 / 3840


 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler