img
logo
Hızlı Menü
Arama

30 Kasım 2022, Çarşamba


Bugün Türkiye ve ABD ekonomisinde 3. çeyrek GSYİH verileri açıklanacak. Beklentiler Türkiye’nin GSYİH verisi yüzde 4, ABD ekonomisinde ise yüzde 2,7 seviyesinde gerçekleşmesi yönündedir. Euro bölgesinde ise Kasım ayı öncü enflasyon verisi açıklanacak. Enflasyonun yıllık bazda  yüzde 10,4 seviyesine gerilemesi beklenmektedir.

Küresel piyasalarda risk iştahında azalış eğilimi artarken Borsa İstanbul ise dün en yüksek kapanış rekorunu yineledi. Bu yükseliş özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın turizm geliri bakımından dünyada sekizinci sıraya yükseldiğini bildirdikten sonra ulaştırma endeksi yüzde 4 seviyesinde yükseliş gerçekleştirdi. Sınai ve madencilik sektörleri ise bu yükselişi destekledi. Endekste değer kaybı yaşayan sektör ise holding oldu. Endekste yaşanan yükselişte pozitif etki THYAO, SASA ve TUPRS hisselerinden gelirken SISE, TCELL ve KONTR hisseleri endekste negatif etkiye neden oldu.

Borsa İstanbul’da bugün yatay bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

SMRTG: Şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ile yurtiçinde yerleşik büyük bir müşterisi arasında Güneş enerjisi santrali anahtar teslim kurulumuna istinaden KDV hariç toplam 911.800,00 ABD Doları bedel üzerinden  sözleşme imzalanmıştır.

YEOTK: Şirket, Ankara'da bulunan toplamda 100.000 m2 üzerindeki tarlaya kurulacak Güneş Enerjisi Tesisi(GES) için, Türkiye'nin önde gelen sağlık hizmetleri sağlayıcısıyla, 6.300.000 USD+KDV bedeli sözleşme imzaladı.

 

BİST Teknik Görünüm

 

Bist100 endeksi, dün günü yüzde 0,80 yükselişle 4962 puandan tamamladı. Endekste bulunan bu seviye direnç noktası olarak takip edilebilir. Bu seviyenin aşılması ile birlikte 4990 seviyesi direnç noktası olarak izlenilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4915 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4962 / 4990 / 5050
Destekler: 4915 / 4850 / 4765

 

VİOP Teknik Görünüm

 

Viop 30 endeks kontratı, dün gelen alımlar ile günü 5538 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında bu seviye direnç noktası olarak takip edilmekle birlikte buranın aşılması halinde 5550 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5350 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 5538 / 5550 / 5600
Destekler: 5470 / 5425 / 5350

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler