img
logo
Hızlı Menü
Arama

20 Ekim 2022, Perşembe


Bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararını açıklayacak. ALB Yatırım olarak beklentimiz 100 baz puanlık bir indirime giderek politika faizini yüzde 11 seviyesine çekilmesidir. Bugün alınacak bu karar öncesinde Borsa İstanbul’da en yüksek kapanış gerçekleşti. Borsa İstanbul’da rekor seviyelere ulaşılmasının nedenleri arasında şirketlerden pozitif finansal beklentileri ve küresel risk iştahındaki artış olarak nitelendirilebilir. Ayrıca enflasyon üzerinde reel getiri sunun tek finansal ürün olması da Borsa İstanbul’a olan ilginin artmasının nedenleri arasındadır.

Bilanço döneminin başlamasıyla birlikte dün Aselsan üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. 1,4 milyar TL kâr açıklanması beklenen finansallarda beklentilerin üzerinde bir sonuç gelirken bir önceki çeyreğe göre karlılıkta gerileme yaşandı.

Küresel piyasalarda ise dün negatif bir seyir hâkimdi. İngiltere’de enflasyonun çift haneye ulaşarak yüzde 10.1 olarak açıklanması ve Euro bölgesinde enflasyonun yüzde 9,9’a revize edilmesi gelecek hafta gerçekleştirilecek ECB faiz kararı öncesinde önem taşımaktadır.

Borsa İstanbul’da bugün güne hafif pozitif bir açılış bekliyoruz.


Şirket Haberleri


ERCB: Şirket yurtdışından fazlar halinde gerçekleştirilecek boru hatları projelerinin yaklaşık 55.200.000,00 dolar tutarındaki ilk fazlarının boru üretimi ve ihracatına ilişkin siparişlerini almıştır. Söz konusu siparişlerin kamuoyunun bilgisine sunulması, alınan siparişin devamı ve pazardaki rekabetçi konumunun korunması için, Şirket ve ortaklarımızın meşru çıkarlarının zarar görmemesi, yatırımcıların yanıltılmaması ve spekülatif haberlerin/yorumların önüne geçilmesi ve bu sayede Şirket ve yatırımcıların haklarının korunması, piyasanın güven ve şeffaflık içerisinde yürümesini teminen, SPK'nın II-15.1 Özel Durumlar Tebliği'nin 6'ıncı maddesi kapsamında içsel bilginin açıklanmasının ertelenmesine karar verilmiştir. 

SMRTG: Şirket ile yurtiçinde yerleşik iki farklı müşteri arasında, güneş enerjisi elektrik santrali projesine ilişkin mühendislik, tedarik ve kurulumuna istinaden KDV hariç toplam 1.329.000,00 dolar bedel üzerinden sözleşmeler imzalanmıştır.


BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, dün günü rekor bir seviyede kapanış yaparak tamamladı. Bugün itibariyle hafif alıcılı bir açılış beklediğimiz endekste yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 3900 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3805 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3900 / 3927 / 4000
Destekler: 3805 / 3746 / 3640


VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, dün günü 4297 seviyesinden tamamladı. Dün, 4360 seviyesine kadar yükselen endeks kontratı tepki satışlarının gelmesi ile 4253 seviyesine kadar geri çekilme gösterdi. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 4360 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4250 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. 

Dirençler: 4360 / 4386 / 4425
Destekler: 4250 / 4170 / 4130
 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler