img
logo
Hızlı Menü
Arama

10 Kasım 2022, Perşembe


Borsa İstanbul’da üçüncü çeyrek finansallar dün itibariyle sona erdi. Çoğunlukla beklentilere paralel gelen finansal karlılıklarda durgunluk endişeleriyle sanayi ve metal ana sanayi hisselerinin satışlarında ve marjlarında ciddi oranda gerileme gerçekleşti. Havacılık sektöründe güçlü turizm sezonunun da etkisi ile kar rakamları beklenti üzerinde gerçekleşti. Açıklanan finansal sonuçların etkisi ile endekste 4427 seviyesine kadar yükselişler gerçekleşti. Dün ise Bist100 endeksi yatay bir kapanış gerçekleştirerek 4360 seviyesinde günü tamamladı. Endekste dün genele yayılan bir düşüş izlenirken güçlü finansal sonuç ve beklentiler ile bazı hisselerdeki pozitif etki endekste yaşanan sert düşüşü sınırladı.

Borsa İstanbul’da dün madencilik ve teknoloji hisseleri günü pozitif tamamlarken metal ana sanayi, holding, gıda ve bankacılık hisseleri günü negatif tamamladı. Endekste yaşanan yükselişte pozitif etki HEKTS, TCELL ve KONTR hisselerinden gelirken negatif etki BIMAS, EREGL ve TUPRS hisselerinden geldi.

Bugün küresel piyasalarda ABD ekonomisinin Ekim ayı enflasyonu takip edilecek. ALB Yatırım olarak beklentimiz yıllık bazda yüzde 8,00’e gerilemesi yönündedir.

Borsa İstanbul’da bugün satıcılı bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri

 

GESAN: Şirket, Seval Kablo Aydınlatma Cihazları İth. İhr. San. ve Tic. A.Ş. ile Denizli ili Merkezefendi İlçesinde bulunan tesislerine, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği'nin 5.1.c maddesi kapsamında Çatı Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali yapılması hususunda ilgili firma ile sözleşme imzalamıştır. Sözleşme bedeli toplam 2.358.820,00 dolardır. Ayrıca şirketin yüzde 70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş., Gaziantep'te yerleşik bir firmadan ‘'Köşk, Orta Gerilim Hücre, Transformatör ve Alçak Gerilim Pano'' ürünlerinin tedariki için sipariş almıştır. Sipariş bedeli 428.635,00 dolardır.

 

BURVA: Şirket yurtdışındaki bir müşterisi ile 415.000,00 EUR tutarlı, Mart 2023 tarihine kadar teslim edilecek Vanaların Temini konusunda anlaşılmış olup, söz konusu sözleşme 09.11.2022 tarihi itibari ile imzalanmıştır.

 

BRLSM: Şirket ile Kalyon İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında Kalyon Fotovoltaik Güneş Paneli Üretim Fabrikası Faz 3 mekanik tesisat işleri için 1.244.723,00 dolar ve 12.860.585 TL olmak üzere 09.11.2022 tarihinde yeni bir sözleşme imzalanmıştır. Şirket'in imzaladığı sözleşme bedeli güncel kurla toplam 42.494.676 TL ve KDV Dahil tutardır. Şirket işin süresini 4 ay olarak planlamıştır.

 

BİST Teknik Görünüm

 

Bist100 endeksi, dün günü 4360 puandan yatay bir kapanış ile tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 4390 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4340 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4390 / 4410 / 4485
Destekler: 4340 / 4300 / 4210

 

VİOP Teknik Görünüm

 

Viop 30 endeks kontratı, dün gelen satışlar ile günü 4918 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 5000 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4890 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 5000 / 5050 / 5180
Destekler: 4890 / 4840 / 4750

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler