img
logo
Hızlı Menü
Arama

29 Kasım 2022, Salı


Borsa İstanbul dün günü yüzde 1,00 seviyesinde yükselerek günü 4923 seviyesinden tamamladı. Endekste tarihi zirveler görülürken 5000 seviyesine ramak kala gelen tepki satışları endeksin 4970 seviyesinde tutunamamasına ve 4923 seviyesine kadar gerilemesine neden oldu. İlerleyen dönemde, Borsa İstanbul’daki yabancı oranının azlığı ve Kur Korumalı Mevduatlardan çıkış sürecinin başlaması Borsa İstanbul’u yatırımcılar gözünde potansiyel bir yatırım alanı konumunda bulundursa da alternatif bir getiri aracı Borsa İstanbul’da geri çekilmelere neden olabilir.

Türkiye ekonomisinde yarın büyüme rakamları açıklanacak. Özellikle yılın 2. Çeyreğinde yüzde 7,6 büyüme gösteren ekonominde büyüme ivmesinde düşüş beklenmektedir. 3. Çeyrekte yüzde 4 oranında bir büyüme beklenilen ekonomide, ivme kaybının en büyük nedeni olarak iç ve dış talepteki zayıflamadan kaynaklanmaktadır. Yılın son çeyreğinde de benzer bir ivme kaybı beklenirken bu durumu TİM Başkanı paritenin olumsuz etkisi, tüketimde yaşanan azalış, lojistik avantajın kalmaması ve navlundaki makasın kapanmasından kaynaklandığını bildirdi.

Borsa İstanbul’da dün pozitif etki gösteren şirketler AKBNK, HEKTS ve SASA hisseleri oldu. Negatif etki ise ASELS, AKSEN ve CCOLA olarak gerçekleşti. En çok değer kazanan sektörler bankacılık ve gıda hisseleri olurken madencilik ve teknoloji şirketlerinde kâr realizasyonu yaşandı.

Borsa İstanbul’da bugün hafif alıcılı bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

KONTR: Şirket, Amerika Birleşik Devletleri'nde 3GWh/ Yıl kapasiteli batarya hücresi, batarya paketi ve enerji depolama sistemleri üretim tesisi kurulması amacıyla şirket kurulmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

ZOREN: Şirket, 19.11.2022 tarihinde yayınlanan Elektrik Piyasasında Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği kapsamında, depolama tesisi kurmak taahhüdü ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na 85 MWe Güneş Enerji Santrali ve 450 MWe Rüzgar Enerji Santrali olmak üzere 5 proje ile toplam 535 MW gücünde önlisans başvurusunda bulunmuştur.

 

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, haftanın ilk işlem gününde yüzde 1,00 yükselişle 4923 puandan tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 4970 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4900 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4970 / 5000 / 5200
Destekler: 4900 / 4850 / 4790

 

VİOP Teknik Görünüm

Viop 30 endeks kontratı, haftanın ilk işlem gününde gelen alımlar ile günü 5450 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 5500 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5400 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 5500 / 5540 / 5600
Destekler: 5400 / 5310 / 5125

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler