img
logo
Hızlı Menü
Arama

13 Haziran 2022, Pazartesi


Cuma günü açıklanan ABD enflasyonu beklentilerin üzerinde gelerek %8,6 seviyesine yükseldi. 1982 yılından beri en yüksek seviyeye ulaşan enflasyonda aylık bazda yükseliş ise %1,00 seviyesinde açıklandı. Rekor seviyede yaşanan yükselişte ana etki enerji ve gıda fiyatlarındaki artış neden oldu. Gelire Endeksli Senette detaylar açıklandı. GES’lerin getirileri kamu iktisadi teşebbüslerin içerisinde bulunan Devlet Hava Meydanları İşletmeleri ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden bütçeye aktarılan hasılat paylarına endeksli olacak.

Küresel piyasalarda ise ABD’de artan enflasyon küresel risk iştahında azalışa neden oldu. Borsa İstanbul ise küresel piyasalara paralel olarak negatif bir kapanış gerçekleşti. Cuma günü%1,11 seviyesinde gerileyen endeks 2543 seviyesinde geriledi. Endekste yaşanan düşüşte ana etki TUPRS, EREGL ve THYAO hisselerinden geldi. Endekste en çok değer kaybeden sektör ise %2,96 ile ulaştırma olurken bankacılık endeksi ise günü %1,89 yükselişle tamamladı.

ABD piyasalarında ise Cuma günü Nasdaq %3,52 seviyesinde gerileme gösterirken S&P500 %2,91 ve Dow Jones %2,73 seviyesinde gerileme gösterdi. Sabah saatlerinde vadeli endekslerde negatif seyir sürüyor. Dow Jones %1,44 seviyesinde gerileme gösterirken S&P500 %1,87 ve Nasdaq %2,33 seviyesinde gerileme gösterdi. Avrupa piyasaları ise Dax Cuma günü %3,08 seviyesinde geri çekilme gösterdi. Cuma günü açıklanacak Euro bölgesi TÜFE rakamı Avrupa borsaları için önem taşımaktadır
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi haftanın son işlem gününde satıcılı bir seyir izledi. Kısa vadede 2532 seviyesi test edilirken, olası geri çekilmelerde bu seviyenin kırılması durumunda 2510 seviyesi bir sonraki destek olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 2567 ve 2586 seviyeleri sıralı direnç bölgesi olarak takip edilebilir.

Dirençler: 2567 / 2585 / 2619
Destekler: 2532 / 2510 / 2478

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop endeks kontratı, yaşanan geri çekilme sonrasında 2828 bölgesinde destek buldu. Bu seviyenin üzerinde kalıcılık yaşanması durumunda 2927 seviyesine doğru yükselişler yaşanabilir. Geri çekilmelerde ise 2793 seviyesi bir sonrası destek olarak takip edilebilir.

Dirençler: 2927 / 3000 / 3052
Destekler: 2828 / 2793 / 2724

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler