img
logo
Hızlı Menü
Arama

6 Nisan 2023, Perşembe


Borsa İstanbul pazartesi günü görmüş olduğu 4680 seviyesinden sonra gelen tepki alımları ile 5000 seviyesinin üzerine çıktı. Fakat kapanışa yakın bu seviyede tutunamayarak günü 4919 seviyesinden tamamladı. Böylelikle 5000 seviyesi son bir hafta içerisinde ikinci kez aşılamadı.

Endekste bankacılık sektörü öncülüğünde geri çekilme yaşandı. Bu hafta genelinde bakıldığında ise iletişim, ulaştırma ve hizmetler sektörü endekste en çok yükselen sektörler arasında yer aldı. Spor, banka ve madencilik hisseleri ise bu hafta en çok değer kaybeden sektörler arasında bulundu.

Küresel piyasalarda ise gözler cuma günü açıklanacak ABD Tarım Dışı İstihdam verisine çevrildi. Dün açıklanan ADP Tarım Dışı İstihdam değişikliği mart ayında beklentilerin altında kalarak 145K olarak açıklandı.

Borsa İstanbul’da bugün yatay bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

HURGZ: Odunluk Mahallesi, Akpınar Caddesi Green White Plaza, K:6, Ofis:16 Nilüfer / Bursa adresinde bulunan ve Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. - Bursa Şubesi unvanı ile faaliyet gösteren şubenin görülen lüzum üzerine kapatılmasına karar verilmiştir.

OTKAR: Şirketimiz sermayesinin tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 120.000.000 TL'ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek 96.000.000 TL'lik itibari değerdeki paylara ilişkin İhraç Belgesinin onaylanması ve Esas Sözleşmenin "Sermaye" başlıklı 7 maddesinin tadil edilmesine ilişkin olarak uygun görüş alınması amacıyla bugün Sermaye Piyasası Kurulu'na gerekli izin başvurusu yapılmıştır.

EUREN: Dünyanın en büyük beyaz eşya üreticilerinden Samsung Electronics ile 2022 Haziran ayından bu yana devam eden denetim süreçlerinden başarıyla geçerek tedarikçi anlaşması imzalanmıştır. Tedarik anlaşması buzdolabı camlarını kapsamakta olup , Samsung'un beyaz eşya üretimlerini gerçekleştirdiği Polonya'daki fabrikasına  ürünler ihraç edilecektir.

GESAN: 16/03/2023 tarihinde Kamu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yapmış olduğumuz bildirimde şirketimizin, VANGÖLÜ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. tarafından 16/03/2023 tarihinde gerçekleştirilen ‘'2023-MLZ-YAT-07 HERMETİK VE KURU TİP TRAFO ALIMI İŞİ'' konulu ihaleye katıldığını ve en avantajlı fiyatı vererek, ihalede 1. olduğu bildirilmişti.

GUBRF: Halka arz süreci kapsamında iştirakimiz Tarkim Bitki Koruma A.Ş., 04.04.2023 tarihinde Sermaye Piyasası Kuruluna başvuruda bulunmuştur.

 

Teknik Analiz

 

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, çarşamba günü yüzde 1,29 düşüş göstererek günü 4920 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 5000 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4856 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5000 / 5055 / 5300
Destekler: 4856 / 4800 / 4700

 

VIOP Teknik Görünüm

VIOP30 endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 5638 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5414 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5638 / 5880 / 6050
Destekler: 5414 /  5300 / 5175

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler