img
logo
Hızlı Menü
Arama

27 Ekim 2022, Perşembe


Borsa İstanbul, 4010 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlamakta zorlanıyor. Hafta başından itibaren bu seviyelerin üzerine çıkılsa da gelen satış baskıları endekste güne yataya yakın bir kapanış yapmamıza neden olmaktadır. Bu seviyenin aşılması bankacılık ve ulaştırma sektörlerindeki finansalların beklenenin üzerinde gelmesi ile aşılabilir. Dün açıklanan finansallarda ise Eregl ve Tavhl şirketlerinin karlılığı beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Dün ise endekslerde öne çıkan sektörler teknoloji, gıda ve metal ana sanayi sektörleri oldu. Endeks etkisinin pozitif olduğu şirketler ise Hekts, Eregl ve Asels oldu.

Küresel piyasalarda risk iştahı artmaya devam etse de Fed belirsizliği endekslerde yaşanan yükselişi sınırlandırıyor. Gelecek hafta gerçekleştirilecek Fed toplantısı öncesinde bugün açıklanacak ABD 3. Çeyrek GSYİH verisi piyasalar açısından önemle takip edilebilir. Hafta başından itibaren ABD ekonomisinden gelen verilerin ekonomide yavaşlama olduğuna dair işaretler ile hafta başından itibaren yükselen endekslerde teknoloji hisselerinin beklenti altında gerçekleşmesi ile dün Nasdaq tarafında yüzde 2 seviyesine yakın satışlar görüldü.

Borsa İstanbul’da bugün pozitif bir açılış bekliyoruz.


Şirket Haberleri


YEOTK: Şirket, Tempa Pano Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında 26.10.2022 tarihinde çatı üzeri güneş enerjisi santrali (GES) tesis edilmesi için projelendirme, elektrik, mekanik işler dâhil olmak üzere anahtar teslim 800.000,00 dolar bedelli sözleşme imzalanmıştır.

THYAO: Ortaklığın Yönetim Kurulu kararı ile imkanlar ve pazar koşullarına bağlı olarak Irak'ın Kerkük ve Türkmenistan'ın Türkmenbaşı şehirlerine tarifeli sefer başlatılmasına karar verilmiştir.

GENIL: Şirket ile Üretim Tesisinin yer aldığı ASO 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) elektrik dağıtım şirketi olarak görev yapan ASO 2. OSB Başkanlığı arasında üretim tesisimizde üretilecek enerjinin dağıtım sistemine bağlanması konulu bir anlaşma imzalanmıştır. Anlaşma'nın imzalanmasıyla üretim tesisine güneş panellerinin yerleştirilmesi sürecine geçilmiş olup, 26.09.2022 tarihli duyuruda belirtilen zaman içerisinde 1,6 MW kapasite ile üretimin gerçekleştirileceği öngörülmektedir.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, dün 4015 seviyesine kadar yükseliş gösterdikten sonra tepki satışlarının gelmesi ile günü 3976 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 4015 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3930 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4015 / 4100 / 4190
Destekler: 3930 / 3900 / 3800

 

VİOP Teknik GörünümViop 30 endeks kontratı, bu hafta içerisinde 4424 seviyesini gördükten sonra dün itibariyle 4358 seviyesinde tamamladı. Yukarı yönlü hareketlerde 4390 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4375 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4390 / 4432 / 4500
Destekler: 4325 / 4275 / 4225

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler