img
logo
Hızlı Menü
Arama

8 Kasım 2022, Salı


Borsa İstanbul geçtiğimiz hafta 3877 seviyesinden gelen tepki alımları ile son 6 işlem gününde rekor kapanış gerçekleştirdi. Dolar bazlı grafikte de Mayıs 2018’den sonra en yüksek seviye görülmüş oldu. Endekste rekor kapanışlar gerçekleşirken anlık gelişebilecek kâr realizasyonlarına dikkat etmek gerekir. Direnç noktalarının aşılamaması halinde tepki satışlarının gelebileceği muhtemel seviyeler 4410 - 4470 seviyeleri gözükmektedir.

Endekste geçtiğimiz hafta itibariyle yaşanan yükselişte bankacılık, ulaştırma ve metal ana sanayi şirketlerinin etkisi önemli oldu. Hisse bazlı ise SASA şirketi endeksteki pozitif etkisi nedeniyle yükselişe katkı sağlayan önemli şirketlerden bir tanesi olarak gerçekleşti. Dün gerçekleşen yükselişte metal ana sanayi, madencilik ve holding sektörleri öne çıktı. Endekse pozitif etki yaratan şirketler ise EREGL, TUPRS ve SAHOL olarak gerçekleşti.

Yurt içinde ve yurt dışında önemli bir veri akışı bulunmazken Çarşamba günü açıklanacak finansallar ve Perşembe günü açıklanacak ABD enflasyonu endekslerde önemle takip edilmesi gereken veri akışları arasında yer almaktadır.

Haftanın ilk işlem gününde yüzde 2,72 seviyesinde yükselerek günü 4331 seviyesinde tamamlayan endekste bugün alıcılı bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket HaberleriSMART: Şirket, yurt içinde yerleşik büyük bir müşterisine güneş enerjisi elektrik santrali anahtar teslim kurulumuna istinaden KDV hariç toplam 4.383.000,00 Dolar tutarında sipariş almış olup, söz konusu siparişe ait ön ödeme bedeli 07.11.2022 tarihinde alınmıştır.

BERA: Şirketin bağlı ortaklığı Golda Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin  paylarının bir kısmının halka arzı amacıyla, Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemelerine uyumuna ilişkin başta Esas Sözleşme tadili olmak üzere gerekli çalışmalara başlanmasına ilişkin aldığı Yönetim Kurulu Kararı Şirket tarafından Holding‘e bildirilmiştir.

AKSA: Mısır piyasasında uzun dönemdir süregelen durgunluk, üretim hatlarındaki duruşlar, ülkenin ekonomik/ticari uygulamaları ve üretim tesislerinin etkinliği değerlendirilerek, söz konusu üretim kapasitesinin Türkiye'deki üretim hatlarında karşılanabilecek olması sebebi ile Şirket Mısır'da hızlı servis amacı ile kurmuş olduğu %99.83 oranında sahibi olduğu ve doğrudan bağlı ortaklığı olan 100.000.000 Mısır Pound'u ("LE") özsermayeli Aksa Egypt Acrylic Fiber Industry SAE'nin ("Aksa Egypt") hisse başı 100 LE itibari değerindeki toplam 998.349 adet hissesinin tamamının satılması amacıyla potansiyel alıcılarla görüşmelere başlanmıştır.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, hatanın ilk işlem gününde yüzde 2,72 seviyesinde yükselen endekste 4332 seviyesinde kapanış gerçekleşti. Yukarı yönlü hareketlerde 4410 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4318 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir

Dirençler: 4410 / 4470 / 4500
Destekler: 4318 / 4290 / 4207

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, dün gelen alımlar ile günü 4979 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 5000 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4910 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 5000 / 5100 / 5150
Destekler: 4910 / 4880 / 4780

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler