img
logo
Hızlı Menü
Arama

11 Kasım 2022, Cuma


Borsa İstanbul’da Çarşamba günü itibariyle sonra eren finansallar sonrası piyasalarda kâr realizasyonları beklenirken dün açıklanan ABD enflasyonun yıllık bazda beklentilerin üzerinde gerileme göstermesiyle sıkılaşma beklentilerinin azalması riskli varlıklarda ciddi alımlara neden oldu. Borsa İstanbul’da da ABD enflasyonu verisiyle 4498 seviyesinde kadar yükseliş gösterdi. Dolar bazlı ise 243,30 dolar seviyesine kadar yükseliş gösterdi. Kapanış verilerinde ise 4500 seviyesinden gelen tepki satışları öncülüğünde 4467 seviyesinde dolar bazlı ise 241.62 seviyesinde günü tamamladı.

Dün gerçekleşen yükselişte pozitif etkilenen sektörlerden bir tanesi metal ana sanayi, bankacılık ve madencilik sektörlerinde gerçekleşti. Hisse bazlı pozitif etki ise EREGL, SISE ve THYAO hisselerinde gerçekleşirken negatif etki SNGYO, ALARK ve PGSUS hisselerinde gerçekleşti.

TCMB tarafından dün açıklanan yurt dışı yerleşikler geçtiğimiz hafta 38,1 milyon dolar hisse alımı gerçekleştirdi. Yabancı takas oranı ise tarihi dip seviyelere gerileme göstererek dün itibariyle yüzde 30,03 olarak gerçekleşti.

Borsa İstanbul’da bugün pozitif açılış bekliyoruz.

Şirket Haberleri


ULUUN: Şirket 26.08.2022 tarihli Özel Durum Açıklamasında belirtilen Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) ile yapılan anlaşma  çerçevesinde ikinci iş emri kapsamında 5.927.600,00 dolar tutarında un sevkiyatı gerçekleştirilmiştir.

RUBNS: Şirketin projeleri arasında yer alan çatı GES uygulaması çalışmaları kapsamında birinci etap 3500 kWe kapasiteli santral için resmi kurumlardan alınması gereken izinler tamamlanmış ve hızlı bir şekilde imalat kurulum çalışmaları başlatılmıştır.

SAYAS: Şirket rüzgar enerjisi endüstrisinde dünya liderlerinden Enercon'un onaylı tedarikçisidir. Bu çerçevede Enercon GmbH tarafından bir bağlı ortaklığı aracılığıyla düzenlenen ihale sonucunda toplam 1.220.475,00 Euro tutarında bir ihale kazanılmıştır. Tedarikler Federal Almanya Cumhuriyeti'ne yönelik olarak gerçekleştirilecektir.  Önümüzdeki dönemde Enercon ile işbirliğimizin güçlü şekilde devam etmesi beklenmektedir.

SMRTG: Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Ekipmanları Pazarlama A.Ş., büyük bir müşterisinden Proje Geliştirme ve Anahtar Teslimi Güneş Enerji Santrali kurulumuna istinaden KDV hariç toplam 5.103.120,00 ABD Doları (Güncel baz ABD Doları/TL kuru ile toplam bedel 94.811.376,79 -TL'dir) tutarında sipariş almış olup, söz konusu siparişe ait ön ödeme bedeli 09.11.2022 tarihinde alınmıştır.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, dün güçlü alımlarla günü 4467 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi halinde 4500 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4430 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4500 / 4570 / 4775
Destekler: 4430 / 4330 / 4250

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, dün gelen alımlar ile günü 5107 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 5200 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5100 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. 

Dirençler: 5150 / 5200 / 5250
Destekler: 5100 / 5000 / 4910

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler