img
logo
Hızlı Menü
Arama

14 Eylül 2022, Çarşamba


Dün açıklanan ABD enflasyonu beklentilerin üzerinde gelmesi borsalarda risk iştahının düşmesine ve aşırı satışların gerçekleşmesine neden oldu. Borsa İstanbul ise pozitif bir açılışın ardından gün içerisinde gelen satışların takibinde ABD enflasyonu satışları derinleştirerek endeksin günü 3427 seviyesinde tamamlamasına neden oldu. Son dönemde bankacılık sektörü öncülüğünde rekor kıran endeks yine bankacılık sektörü öncülüğünde geri çekilme gösterdi. 

Endekste içerisinde bulunduğumuz dönemde yaşanacak hareketlerin bankacılık endeksine paralel olarak süreceğini düşündüğümüz bu günlerde bankacılık endeksinde dolar bazlı 223,70 (4082) seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dün açıklanan ABD enflasyonu sonrasında gelecek hafta düzenlenecek FOMC toplantısına dair piyasada faiz artış beklentileri arttı. Piyasanın, FOMC toplantısından 75 baz puan beklentisi yüzde 81’e yükselirken 100 baz puanlık artış beklenti ise yüzde 19 seviyesine yükseliş gösterdi.

Borsa İstanbul’da ve VIOP endeks kontratında negatif bir açılış bekliyoruz.


Şirket Haberleri


RALYH: Şirketin bağlı ortaklıklarından HERA TEKNİK YAPI A.Ş., T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 13.09.2022 tarihinde düzenlenen  ''Kars İli, Merkez İlçesi, Karacaören Mahallesi 327 Adet Konut İnşaatı, Sarıkamış İlçesi Tören Alanı ve Parkına Ait İlave İmalatlar İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi'' ihalesine katılmıştır. Şirket, 299.220.936,00 TL teklif sunarak birinci en düşük teklifi vermiş ve ihale şirketin uhdesinde kalmıştır.

TRILC: Şirket, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü 5 Nolu Satınalma Dairesi Başkanlığı tarafından açılan Tıbbi Beşeri İlaç alım ihalesi DİADOL markası ile  17.747.266,18 TL + KDV tutarla şirket ortaklığının uhdesinde kalmıştır.

SNPAM: Şirketin yönetim kurulu, artan enerji fiyatlarının maliyetlerimiz üzerindeki yükünü azaltmak ve yenilenebilir enerji kullanımını desteklemek için, şirket kendi ihtiyacını karşılamak amacıyla lisanssız Güneş Enerji Santrali kurma ve bununla ilgili gerekli çalışmaları başlatma kararı almıştır. 


BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, dün pozitif açılış sonrası gelen satışlar ile günü 3427 seviyesinden tamamladı. Endekste yaşanabilecek aşağı yönlü hareketliliğin devamı halinde 3370 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 3500 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3500 / 3650 / 3698
Destekler: 3370 / 3336 / 3298


VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, dün gelen satışlar sonrasında 3807 seviyelerine kadar geri çekilme gösterdi. Aşağı yönlü hareketin devamı halinde 3705 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 3887 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. 

Dirençler: 3887 / 3965 / 4015 
Destekler: 3705 / 3650 / 3522


 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler