img
logo
Hızlı Menü
Arama

12 Ekim 2022, Çarşamba


Borsa İstanbul Eylül ayının son haftasında görmüş olduğu dip noktadan sonra 3605 seviyesine kadar yükseliş gerçekleştirdi. İki haftalık süreç içerisinde gerçekleşen yükselişin ivmesi son günlerde yavaşladı. Bunun nedenleri ise, dolar bazlı olarak 194 direncinde bulunan Bist100 endeksi hafta başından itibaren bu bölgeyi test etmekte ve satış baskılarına neden olmaktadır. Ayrıca, küresel endekslerinde son dönemlerin dip noktalarında bulunması Borsa İstanbul’da da risk iştahının düşmesine neden olmaktadır. Yarın açıklanacak ABD enflasyonu endekslerde gelecek dönemdeki yönün belirleyicisi olabilir.

Borsa İstanbul’da üçüncü çeyrek bilanço döneminin 24.10.2022 tarihi itibariyle başlayacak olması ve kâr beklentileri endekslerde yukarı yönlü ivmenin sürmesine neden olabilir. Fakat, dün IMF tarafından açıklanan rapora göre küresel piyasalarda büyüme ivmesinde yavaşlanma beklentisi ve bazı ekonomilerde resesyon ihtimalleri şirketler üzerindeki risk iştahını azaltıcı etken olarak görülebilir.

Borsa İstanbul’da bugün küresel piyasalardaki negatif seyir ve endeksin kritik dolar bazlı direnç noktasında bulunmasından dolayı yatay bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri


GESAN: Şirket, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası tarafından finanse edilen ve 11.10.2022 tarihinde gerçekleştirilen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı muhtelif bölgelerde yapılacak ‘'GAZİANTEP GES PROJESİ‘' konulu ihaleye girmiş ve en avantajlı fiyatı vererek ihalede birinci olmuştur. İhale toplam bedeli 33.314.700,91 Euro'dur.

ZOREN: Şirket, yüzde 100 hissedarlığında 130.000.000,00 TL sermaye payı ile jeotermal santraller de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydı ile her türlü yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı elektrik enerjisi üretim, buhar ve ısı tesislerini kurmak amacıyla, "Alkan Jeotermal Enerji Elektrik Üretimi Anonim Şirketi" unvanlı bir şirket kurularak ticaret sicilinde tescil edilmiştir. 

KUVVA: Şirketin, Veysi Kaynak ve Şule Kaynak'a yapılacak tahsisli sermaye artırımı ile ilgili yönetim kurulu kararı 16.09.2022 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformunda açıklanmıştı. Söz konusu tahsisli sermaye artırımı ile ilgili  gerekli izinlerin alınması amacıyla 11.10.2022 tarihinde Sermaye Piyasası Kuruluna başvuru yapılmıştır.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, hafta başından itibaren dolar bazlı direnç noktası olan 194 seviyesini test etmektedir. Yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 3606 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3565 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3606 / 3650 / 3715
Destekler: 3565 / 3500 / 3425

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, 4000 seviyesinin üzerinde tutunamayarak günü 3973 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında aşağı yönlü hareketlerin devamı halinde 3965 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 4040 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4000 / 4040 / 4070
Destekler: 3965 / 3900 / 3842

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler