img
logo
Hızlı Menü
Arama

7 Eylül 2022, Çarşamba


Takasbank’ın yayınlamış olduğu margin call verilerine göre Pazartesi günü, 21 Aralık sonrası en yüksek seviye olan 986,25 milyon TL’ye yükselen teminat tamamlama çağrısı bugün itibariyle 737,27 milyon TL’ye gerileme gösterdi. Yüksek volatilite nedeniyle işlem hacminin yüksek olduğu bu dönemde Borsa İstanbul rekor seviyelerde kapanış yapmayı sürdürüyor. Yaşanan bu rekor seviyedeki yükselişte en önemli katkı sağlayan sektörler sırasıyla bankacılık ve ulaştırma oldu. Dün yaşanan yükselişte ise bankacılık başta olmak üzere metal ana sanayi endekste en çok yükselen sektörler oldu.

ABD ekonomisinde gelen ISM İmalat Dışı PMI verileri sonrasında Fed’den gelmesi beklenen faiz artış ihtimalinin artması tahvil getirilerinin yükselmesine neden olurken ABD endekslerinde geri çekilmeler yaşandı. Gelecek hafta açıklanacak olan ABD Ağustos ayı enflasyonu Fed tarafından verilecek faiz kararı için kritik öneme sahip olurken beklentiler enflasyonun yıllık bazda yüzde 8,7 seviyesine yükseliş göstermesi yönündedir. Bu bağlamda İşçi Bayramı sonrasında haftanın ilk işlem gününü gerçekleştiren ABD endeksleri pozitif bir açılış ardından iyimser gelen ekonomik veriler ile geri çekilme yaşandı.

Borsa İstanbul’da bugün yatay bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket HaberleriMIATK:  Şirket, Avrupa Birliği ülkeleri üniversite, araştırma merkezleri ve Philips, BeWell gibi kuruluşların bir araya geldiği  ITEA – TREAT adlı proje önerisi için oluşturulan konsorsiyuma, teknoloji sağlayıcısı olmak üzere davet edilmiştir.

BRLSM: Şirket, Kalyon İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında Fotovoltaik Güneş Paneli Üretim Fabrikası Argon Dönüşüm Tesisi mekanik tesisat işleri için 3.717.000,00 TL tutarında 06.09.2022 tarihinde yeni bir sözleşme imzalanmıştır.

VBTYZ: VBT Yazılım A.Ş., 7 Temmuz 2022 tarihinde KAP açıklaması yaparak  Türkiye'de  yerleşik Özel Bir Banka ile  yaptığımız, toplam bedeli  10.290.000 Amerikan Dolar olan sözleşme kapsamında, 2 adet IBM Mainframe, 1 adet CF Makinesi ve 2 adet IBM Power Sunucu bankamıza  teslim edilmiş, faturası kesilmiş ve ödemesi alınmıştır.
 

BİST Teknik GörünümBist100 endeksi, dün 3449 seviyesine kadar yükseliş gösterdikten sonra günü 3391 seviyesinden tamamladı. Endekste yaşanan yükselişte 3426 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3360 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3426 / 3440 / 3450
Destekler: 3360 / 3333 / 3300

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, dün 3985 seviyesine kadar yükseliş gösterdikten sonra günü 3884 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yaşanabilecek yukarı yönlü hareketlerde 3938 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3864 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3938 / 3965 / 3985
Destekler: 3864 / 3848 / 3800

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler