img
logo
Hızlı Menü
Arama

19 Ekim 2022, Çarşamba


Küresel piyasalarda risk iştahı yükselirken Borsa İstanbul’da kâr realizasyonları gerçekleşti. Bilanço beklentileri ile 3927 (211$) seviyesine kadar yükselen endekste hafta başından itibaren yükseliş eğilimini sürdüren ulaştırma ve madencilik sektörlerinde hafif kâr realizasyonları gerçekleşti. Endekste yatay bir kapanış yapılmasına neden olan sektör ise teknoloji sektörü oldu. Dün yaşanan hareketlilikte pozitif etki HEKTS, TCELL ve SASA hisselerinden negatif etki ise TUPRS, ODAS ve THYAO hisselerinden geldi.

Küresel merkez bankalarının sıkılaşma adımları sürerken Amerikalı şirketlerde beklentilerin üzerinde kar açıklaması ABD endekslerinde pozitif seyrin sürmesine neden oldu. Ayrıca küresel piyasalarda bugün İngiltere ve Euro Bölgesi’nin enflasyon verileri karşılanacak. İngiltere’de enflasyon çift haneye ulaşması beklenirken Euro Bölgesi’nde Eylül ayı sonunda açıklanan öncü verilere paralel bir sonuç gelmesi beklenmektedir.

Borsa İstanbul’da dün KLKIM hissesinin üçüncü çeyrek finansallarını açıklandı. Bugün ise ASELS hissesinin üçüncü çeyrek finansallarının açıklanması beklenmektedir.

Borsa İstanbul’da bugün yatay bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri


ESEN: Güneş enerji santralleri anahtar teslimi müteahhitlik faaliyetleri kapsamında, Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. ile Mercedes Benz Türk A.Ş arasında "Mercedes Genel Müdürlük Çatı Öztüketim Güneş Enerji Santrali" kurulumu sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşme bedeli KDV hariç 3.420.902,00 dolardır.

ORGE: İstanbul ilinde inşa edilecek Göncay Plastik Çatı Güneş Enerji Santrali Projesi'nin anahtar teslim kurulum işlerine yönelik olarak şirketin verdiği 1.335.281,00 dolar + KDV tutarındaki teklifin kabul edildiği ve ihalenin şirket lehine sonuçlandığı İşveren Göncay Plastik San. ve Tic. A.Ş. tarafından bildirilmiştir.

GESAN: Şirket, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti (Azerbaycan) Maliye Bakanlığı ile ülkenin ilk Rüzgar Enerjisi Santrali olacak 11,5 MW gücündeki RES Projesinin ‘'Rüzgar türbini dahil tüm ekipmanların tedariği, elektrifikasyonu, montajı ve otomasyonu ile şebekeye bağlantısı işi'' için anlaşmaya varmıştır.

ARENA: Şirket, Türkiye'nin önde gelen fiber optik ve data kablo üreticisi Erat Telekomünikasyon Ltd. Şti. arasında Erat marka fiber optik ve data kablolarının, bağlantı ve sonlandırma elemanlarının ve aksesuarların Türkiye yurtdışında dağıtımına ilişkin distribütörlük anlaşması imzalamıştır.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, dün 3927 seviyesine kadar yükseliş gösterdikten sonra günü 3841 seviyesinde hafif negatif bir kapanış gerçekleştirdi. Yukarı yönlü hareketlerde 3927 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3715 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3927 / 4000 / 4080
Destekler: 3715 / 3650 / 3510

 

VİOP Teknik GörünümViop 30 endeks kontratı, dün günü 4292 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında gerçekleşebilecek yukarı yönlü hareketlerde 4350 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4223 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4350 / 4390 / 4430
Destekler: 4223 / 4160 / 4040

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler