img
logo
Hızlı Menü
Arama

23 Ağustos 2022, Salı


Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bankacılık sistemi üzerinde uygulamaya koyduğu yeni kredi düzenlemesi ile tahvil faizleri son yılların en sert düşüşünü kaydetti. TCMB tarafından yapılan bu düzenleme, banka karlılıklarında negatif bir etki yaratması beklense de dün gerileme gösteren tahvil faizleri bankacılık endeksinde kayıpları silerek yüzde 3,55 seviyesinde prim yapmasına neden oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 2022 yılına ilişkin turizm verileri yayınlandı. Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 52,84 artış yaşanarak toplamda 6.66 milyon yabancı ziyaretçi geldi. 2022 yılının başından itibaren 26.2 milyon yabancı ziyaretçi giriş yaparken Almanya, Rusya ve İngiltere en çok ziyaretçinin geldiği ülkeler olarak yer aldı.

Küresel piyasalarda ise Avrupa ekonomisinin enerji krizi endişeleri ve yaklaşmakta olan Jackson Hole toplantısında Powell’ın Eylül ayı FOMC toplantısıyla ilgili verebileceği şahin açıklamaların endişesi ile endekslerde ağırlıklı olarak negatif bir görünüm gerçekleşti. ABD endekslerinden Dow Jones yüzde 1,91 seviyesinde değer kaybı yaşarken Dow Jones yüzde 1,91 ve Nasdaq yüzde 2,66 seviyesinde değer kaybı yaşadı. Avrupa piyasalarında ise Dax endeksi yüzde 2,32 seviyesinde gerileme gösterdi.

Bugün açıklanacak PMI verileri özellikle teknik olarak resesyona giren ABD ekonomisi ve yüzde 8,5 seviyesine yükselen yıllık enflasyonda satın alma yöneticilerinin ağustos ayına ilişkin aktivite verileri takip edilecek.
 

Şirket HaberleriKNFRT: Şirket %100 iştiraki konumunda bulunan Konfrut AG Tarım AŞ. Faaliyet göstermekte olduğu üç ana iş biriminden hammadde : Zirai hammadde üretim ve tedariki altında, Rize İyidere mevkiinde uzun dönemli kiralamış olduğu depoda yaptığı çay lifi paketleme tesisi yatırımı, Ağustos 2022 itibariyle 5 milyon TL olarak gerçekleşmiş ve tam kapasiteyle devreye alındığı bildirilmiştir.

BOSCH: Şirket pay sahiplerinden Robert Bosch GMBH tarafından Ford Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ’ye elektrikli fren sistemleri tedarik edilmesi hususunda bir ön mutabakat oluşturulmuş ve yatırım teşvik belgesi alındığı daha önce kamuoyu ile paylaşılmıştı. Projeye ilişkin ilk siparişler onaylanmış olup, yatırımların 2022 yılı içerisinde tamamlanması öngörülmektedir. Şirket, 19.08.2019 tarihli KAP duyurusu ile kamuoyuyla paylaştığı üzere, seri üretime 2023 yılı içerisinde başlanması planlanmaktadır.

NETAS: Şirket, Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş. ile imzalanan Wifi-6 Homegateway Çerçeve Tedarik Sözleşmesi kapsamında; Superonline'dan akıllı ev teknolojileri için yüksek performans ve hızda kablosuz internet bağlantısı sunan Wifi-6 destekli fiber modem tedariki için 6.141.804 USD tutarında sipariş almıştır.
 

BİST Teknik GörünümBist100 endeksi, haftanın ilk işlem gününde yüzde 1,40 yükseliş sergileyerek günü 3062 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketin devamı halinde 3085 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3050 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3085 / 3100 / 3150
Destekler: 3050 / 3010 / 2925

 

VİOP Teknik GörünümViop 30 endeks kontratı, 3375 seviyesinden gelen tepki satışları ile günü yüzde 1,49 yükselişle 3347,50 seviyesinden tamamladı. Endekste yaşanabilecek yukarı yönlü hareketlerde 3375 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilirken aşağı yönlü hareketlerde 3300 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3375 / 3400 / 3450
Destekler: 3300 / 3250 / 3200

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler