img
logo
Hızlı Menü
Arama

31 Ekim 2022, Pazartesi


Borsa İstanbul’da geçtiğimiz hafta finansalların etkisi ile kâr realizasyonu yaşadık. Bu hafta devam edecek olan finansallar, yurt içi enflasyon verisi ve ABD faiz kararı piyasalar için önem arz etmektedir. Geçtiğimiz hafta Bist100 endeksi yüzde 1,41 geri çekilme göstererek haftayı 3879 puandan tamamladı. Bankacılık ve ulaştırma sektörleri öncülüğünde bir geri çekilme yaşanılan endekste THYAO, AKBNK ve SISE negatif etki sağlarken SASA endekste yaşanan düşüşü pozitif etki ile sınırladı.

Küresel piyasalarda ise Fed toplantısı öncesinde FTSE dünya endeksi geçtiğimiz haftanın son işlem gününde yüzde 1,10 seviyesinde yükseliş gösterdi. ABD vadeli endeksleri sabah saatlerinde hafif yatay olarak hareketini sürdürmektedir. ALB Yatırım olarak Fed tarafından beklentimiz politika faizini 75 baz puan arttırarak yüzde 4,00 bandına çıkarmasıdır. Aralık ayında ise Fed toplantısında 50 baz puanlık bir artış kararı alınarak 2022 yılını yüzde 4,50 bandına tamamlanması beklenmektedir. Ayrıca bu haftanın bir diğer önemli verisi tarım dışı istihdam olarak öne çıkmaktadır.

Borsa İstanbul’da bugün yatay bir açılış bekliyoruz.

Şirket Haberleri

SMART: Şirket ile yurtiçinde yerleşik bir müşteri arasında KDV hariç toplam 900.900,00 ABD Doları bedel üzerinden güneş paneli satışına istinaden yurtiçi satış sözleşmesi imzalanmıştır.

BJKAS: Hakim ortak Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği ve Şirket ile Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. arasında imzalanan 20.08.2013 tarihli Reklam Hakları, Forma ve Stadyum İsim Hakkı Sponsorluğu Sözleşmesi'nde Stadyum İsim Hakkı Sponsorluğu süresi; ilk UEFA ya da Süper Lig maçının oynandığı sezondan itibaren sekiz sezon boyunca yürürlükte kalacağı (ilk dönem), bu dönemin sona ermesinden en az altı ay önce sözleşme taraflarından birinin diğer tarafa göndereceği bir ihtar ile feshedilmediği sürece sözleşmenin beş sezon için yenilenmiş sayılacağı şeklinde düzenlenmiştir. Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. tarafından 28.10.2022 tarihinde gönderilen ihtarname ile Sözleşmenin, ilk dönemin sona ereceği 2022/2023 sezon sonu itibariyle geçerli olmak üzere feshedildiği bildirilmiştir.

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, geçtiğimiz haftanın son işlem gününde yüzde 1,41 değer kaybeden haftayı 3879 seviyesinden tamamladı. Yukarı yönlü trendi aşağı yönlü kıran endekste satışların devam etmesi durumunda 3850 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 3940 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3940 / 3990 / 4050
Destekler: 3850 / 3805 / 3715

VİOP Teknik Görünüm

Viop 30 endeks kontratı, geçtiğimiz haftayı 4218 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında aşağı yönlü satışların daha da derinleşmesi durumunda 4130 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 4317 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4317 / 4350 / 4430
Destekler: 4130 / 4040 / 4000
 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler