img
logo
Hızlı Menü
Arama

10 Mart 2023, Cuma


KKM 2023 yılının başından beri TCMB tarafından alınan kararla birlikte ilgi çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 25,36 milyar TL’lik yeni bir giriş olan KKM hesaplarında toplam tutar 1,57 trilyon TL’ye ulaştı. Yurt dışında yerleşik kişiler ise hisse senedi portföylerinden (fiyat ve kur değişimi hariç) 136,89 milyon dolar hisse alımı gerçekleştirdi. Yurt içi yerleşik döviz tevdiat hesapları geçtiğimiz hafta 589,59 milyon dolar artarak 186,42 milyar dolara yükseldi.

Borsa İstanbul’da ise 100 endeksi dün günü 0,14 yükselişle 5446 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 5500 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5310 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Küresel piyasalar ise bugün ABD ekonomisinde açıklanacak tarım dışı istihdam verisine odaklandı. Bu veri ve gelecek hafta açıklanacak Şubat enflasyon verisi 21-22 Mart’ta gerçekleşecek FOMC toplantısı için önem arz etmektedir.

Borsa İstanbul’da yatay bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

Dün yayınlanan SPK bülteninde Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret AŞ’nin halka arzı onaylandı.

 EREGL: Şirketimizin Yönetim Kurulu Kararıyla; Şirketimizin yatırım döneminde olması nedeniyle sağlıklı nakit akışının devam ettirilmesi amacıyla nakit kar payı dağıtılmaması kararlaştırılmıştır.

 SMRTG: Şirket ile yurt içinde bir müşterisi arasında güneş paneli satışı işi kapsamında 456,3 milyon TL bedelle sözleşme imzalandığı açıklandı.

 MERCN: Halka arzdan elde edilen fonun 62,3 milyon TL’sinin işletme sermayesinde, 21,3 milyon TL’sinin tesis ve depo yatırımında, 46,7 milyon TL’sinin ise finansal borç ödemelerinde kullanıldığı açıklandı.

 VKGYO: Şirketin İzmir Konak Karma Projesi Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı işi için en uygun teklifi veren Rec Uluslararası İnşaat ile ana yüklenici sözleşmesi imzaladığı, Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Gelirinin 4,4 milyar TL olduğu açıklandı.

 GESAN: Şirket, Dicle Elektrik tarafından gerçekleştirilen Harici Tip OG Ayırıcı Alımı ihalesine verilen 0,56 milyon dolarlık teklifin en iyi teklif olması sonrasında, şirketin sözleşmeye davet aldığı açıklandı.

 

Teknik Analiz

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, Perşembe günü yüzde 0,14 yükseliş göstererek günü 5446 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 5500 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5310 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 5500 / 5550 / 5700
Destekler: 5310 / 5210 / 5040

 

VIOP Teknik Görünüm

VIOP30 kontratı, Perşembe günü yüzde 0,59 gerileyerek günü 6057 puandan tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 6175 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 6050 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 6175 / 6275 / 6510
Destekler: 6050 /  5760 / 5550

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler