img
logo
Hızlı Menü
Arama

1 Kasım 2022, Salı


Borsa İstanbul ekim ayında yüzde 25,23 seviyesinde değer kazandı. Haftanın ilk işlem gününde ise yüzde 2,58 seviyesinde değer kazanarak günü 3979 seviyesinde tamamladı. Küresel piyasalarda risk iştahının azaldığı günde Borsa İstanbul küresel endekslere göre pozitif ayrışma gösterdi. Ulaştırma, madencilik ve gıda sektörlerinin öne çıktığı bir günde endekste yaşanan yükselişe pozitif etkiyi SASA, THYAO, SAHOL ve TUPRS hisseleri verdi. Sınırlı negatif etki ise ODAS, AKBNK ve ISGYO hisselerinde gerçekleşti. Bugün yurt içerisinde imalat PMI verisi takip edilebilir.

Küresel piyasalarda ise Cuma günü gelen alımlar sonrasında haftanın ilk işlem gününde hafif kâr satışlarına neden oldu. Sabah saatlerinde vadeli endekslerde hafif pozitif bir görünüm sürmektedir. Avrupa piyasasında ise dün açıklanan Euro Bölgesi öncü enflasyon verisi beklentilerin üzerinde gerçekleşerek aylık bazda yüzde 1,5 yıllık bazda ise yüzde 10,7 seviyesinde gerçekleşti. Enflasyonda yaşanan bu yükselişin temel etkeni enerji ve gıda fiyatlarında yaşanan yükselişten kaynaklanmaktadır. Bugün yurt dışında önemli bir veri bulunmazken yarın açıklanacak FOMC kararı piyasalar için önem arz etmektedir.

Bugün Borsa İstanbul’da pozitif bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri


KCAER: Şirket gelecek yıllardaki büyüme hedeflerini gerçekleştirmek için yatırım stratejilerimizi yenilenebilir enerji yatırımları ve katma değerli yeni ürün yatırımları olarak belirlediğimizi daha önce kamuoyu ile paylaşmıştı. Bu yatırım stratejileri doğrultusunda rüzgâr enerjisi yatırımlarının fizibilite çalışmaları devam etmektedir. Diğer taraftan, şirket yönetim kurulu 31.10.2022 tarihinde, önemli bir tedarikçi konumuna geldiği global solar enerji sektörüne yönelik, yaklaşık 25 milyon USD ön sipariş aldığı katma değerli yeni ürün için makine ve teçhizat yatırım kararı almıştır.

VESTL: Şirket yüzde 23 pay sahibi olduğu Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Gemlik Kampüsü'nün 29 Ekim'deki resmi açılışı ile birlikte seri üretime hazır hale gelmiştir. Ticari satışlara Mart 2023'te başlanması planlanmaktadır. Togg, elektrikli araçlar tasarlayan, bu araçlar etrafında bir mobilite ekosistemi inşa eden ve bu ekosistem sayesinde geniş kitlelerin hayatını kolaylaştırarak sürdürülebilir bir gelecek yaratmayı hedefleyen geleceğin teknoloji şirketidir. Yılda 175 bin adet üretim kapasitesine sahip olacak ve bu üretim adetlerine ulaşıldığında 4 bin 300 kişiye istihdam sağlayacak olan şirket, 2030 yılına kadar 5 farklı modelden toplam 1 milyon araç üretimi hedeflemektedir.

AVHOL: Şirket Yönetim Kurulu tarafından, yenilenebilir enerji alanında yakın gelecekte ortaya çıkabilecek fırsatları değerlendirmek ve ilgili sektörlerdeki iş birlikleri ve yatırımları gerçekleştirmek amacıyla  Levent Mahallesi Gazeteciler Sitesi A21/4 Blok Apt. N47/3 Beşiktaş/İSTANBUL adresinde 50.000.000 TL sermayeli AVREN ENERJİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ unvanı ile yeni bir tüzel kişi şirket olarak kurulup faaliyet göstermesine, kurulacak şirketin sermayesinin %100'üne denk gelen 50.000.000 TL ile ortak olunmasına, şirketin kuruluş işlemlerinin yürütülmesi için resmi makam ve mercilerden gerekli izinlerin alınmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, 3880 seviyesinden gelen tepki alımları ile dün günü 3979 seviyesinden tamamladı. Yukarı yönlü kanal içerisinde hareket eden endekste direnç noktası olarak 3990 seviyesi takip edilebilir. Bu seviyenin aşılması halinde ise 4015 seviyesi güçlü bir direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3930 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3990 / 4015 / 4200
Destekler: 3930 / 3875 / 3805

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, dün 4425 seviyesine kadar yükseliş gösterdikten sonra tarihi zirvenin yakınlarından gelen satışlar ile günü 4321 seviyesinden tamamladı. Yukarı yönlü hareketlerde 4375 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4275 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4375 / 4405 / 4425
Destekler: 4275 / 4220 / 4125

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler