img
logo
Hızlı Menü
Arama

24 Ekim 2022, Pazartesi


Küresel piyasalarda risk iştahı artarken Borsa İstanbul rekor tazeliyor. Önümüzde direnç noktası olarak bulunan 4000 seviyesinin aşılması beklenti üstü gelen finansallarla gerçekleşebilir. Endeks Cuma günü yüzde 0,87 seviyesinde yükseliş gerçekleştirirken günü 3935 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareket yaşanmasına neden olan sektörler madencilik, sınai ve holding olurken negatif yönde etki eden sektörler ise ağırlıklı olarak kâr realizasyonunun yaşandığı bankacılık ve ulaştırma sektörleri oldu. Endekste yaşanan bu yükselişte pozitif etki sağlayan şirketler SASA, TUPRS ve SISE hisseleri oldu. Negatif etki ise THYAO, AKBNK ve HEKTS hisselerinde gerçekleşti.

Küresel piyasalarda ise ABD endeksleri Cuma günü yüzde 2,00 – 2,50 seviyelerine yakın tepki alımları gerçekleşti. Bu hafta açılanacak ABD 3. Çeyrek GSYİH verisi piyasalarda endeksler için önemli olmakla birlikle gelecek hafta açıklanacak Fed faiz kararı ABD endekslerdeki yönün daha da netleşmesine neden olabilir. Euro bölgesinde de bu hafta ECB’nin faiz kararı ve Lagarde’ın basın açıklamalı haftanın en önemli verileri arasında yer almaktadır. Piyasaları bugün etkileyebilecek verilerde ise öncü PMI verileri yer almaktadır.

Borsa İstanbul’da bugün hafif pozitif bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri


GESAN: Şirket, Slovenya menşeili TAB firmasının, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'ndeki iştiraki TAB MAK firması ile ve TAB MAK firmasına bağlı olan bir şirket ile Stip şehrinin yakınlarında, ‘'Anahtar Teslim Güneş Enerjisi Santrali Yapımı İşleri (2 Proje)'' için anlaşmaya varmıştır. Anlaşma tutarları toplamı KDV hariç 3.718.220,00 Euro'dur.

TRILC: Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü 4.Nolu Satınalma Dairesi Başkanlığı tarafından açılan Tıbbi Beşeri İlaç alım ihalesi TURKFLEKS markası ile  14.134.842,00 TL (KDV DAHİL) tutarla ortaklık uhdesinde kalmıştır. 

AKSEN: Aksa Enerji Üretim A.Ş.'nin yüzde 100 bağlı ortaklığı Aksa Aksen Enerji Ticareti A.Ş. tarafından, 13 ayrı Müstakil Elektrik Depolama Tesisi Projesi'ne ilişkin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na başvuru yapılmıştır. Başvurular ile toplam 1.813 MWe yeni kurulu güç depolama kapasitesinin oluşturulması planlanmaktadır.
 

BİST Teknik GörünümBist100 endeksi, geçtiğimiz haftayı 3935 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 3940 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3888 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3940 / 3952 / 4000
Destekler: 3888 / 3857 / 3805

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, geçtiğimiz haftayı 4296 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde direnç noktası 4350 seviyesi olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4250 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4350 / 4386 / 4424
Destekler: 4250 / 4220 / 4170

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler