img
logo
Hızlı Menü
Arama

7 Kasım 2022, Pazartesi


Borsa İstanbul geçtiğimiz haftanın son işlem gününde yüzde 2,72 seviyesinde yükselerek 4217 seviyesine ulaştı. Endekste yaşanan bu yükselişte finansallara ilişkin beklentiler ile açıklanan rekor karlılıklar destekledi. Aynı zamanda endeks etkisinin yüksek olduğu şirketlerden bir tanesi olan Eregli Demir Çelik şirketine gelen yatırım haberi dolar bazlı direnç noktası olan 225 seviyesinin geçilmesinde önemli katkı sağladı. Bankacılık endeksi ise 50 günlük MA seviyesinden tepki alarak günü yüzde 3,44 seviyesinde yükseliş gösterdi. Yurt içinde bu hafta işsizlik ve sanayi üretim verileri takip edilecek.

Küresel piyasalarda ise ABD tarım dışı istihdam verisinin beklenti üzerinde gelmesi ile endekslerde risk iştahını arttırdı ve dünya endeksinin haftanın son işlem gününde yüzde 1,70 seviyesinde yükselmesine neden oldu. Sabah saatlerinde ABD vadeli endeksleri negatif bir seyir sürdürmektedir. Küresel piyasalarda bugün önemli bir veri bulunmazken bu hafta ABD enflasyonu piyasalar ve Fed’in gelecek faiz projeksiyonu için önem arz etmektedir.

Borsa İstanbul’da bugün hafif pozitif bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri


GESAN: Şirket, ENERJİSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş. ile ‘'KENTSA HİBRİT GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ SAHA KURULUM İŞLERİ'' hususunda anlaşmaya varmıştır. Anlaşma bedeli KDV dahil toplam 1.285.200,00 Dolar'dır. Ayrıca şirket, Serhat Atık Geri Kazanım Madencilik Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş. ile Ankara ili Kahramankazan İlçesinde bulunan tesislerine, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği'nin 5.1.c maddesi kapsamında Çatı Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali yapılması hususunda ilgili firma ile anlaşmaya varmıştır. Anlaşma bedeli vergiler hariç 365.000,00 Dolar'dır.

ZOREN: Şirket, yüzde 100 bağlı ortaklığı Zorlu Elektrik Enerjisi İthalat İhracat ve Toptan Ticaret AŞ toplam 500MWe elektrik depolama kapasitesine sahip olacak iki ayrı lokasyonda Müstakil Elektrik Depolama Tesisi kurulumu için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na lisans başvurusunda bulunmuştur.

SMRTG: Şirketin, 09.09.2022, 19.09.2022 ve 27.09.2022 tarihli Özel Durum Açıklamaları'nda da belirtildiği üzere, Kuzey Doğu Anadolu bölgesinde yerleşik bir Kamu Kurumuna ait Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulumunda  gerekli ekipmanlar ve montajları işi ihalesine en uygun fiyat teklifini 46.343.400,00 TL bedel ile vermiş olduğu bilgisi ve ihaleyi düzenleyen kurum tarafından 19.09.2022 tarihi itibariyle söz konusu işe ait sözleşmeye davet yazısı şirkete ulaştığı bilgisi kamuoyu ile paylaşılmıştı. Sözleşmeye davet yazısının tarafımıza ulaşmasına müteakip istenilen evrakların hazırlanmasıyla ihale sözleşmesi ihaleyi düzenleyen kurum ile karşılıklı imzalanmıştı. İhale makamından 04.11.2022 tarihinde gönderilen tebligatta T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun mevcut GES'in kurulu gücü düşürmesinden kaynaklı ihale içeriği değişmesinden dolayı ihalenin iptal edildiği şirkete tebliğ edilmiştir.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, haftanın son işlem gününde yüzde 2,72 seviyesinde yükselerek haftayı 4217 seviyesinde tamamladı. Yukarı yönlü hareketlerde  4260 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise  4177 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4233 / 4260 / 4420
Destekler: 4200 / 4177 / 4115

 

VİOP Teknik GörünümViop 30 endeks kontratı, haftanın son işlem gününü 4820 seviyesinde tamamladı. Endeks kontratında 4837 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde 4750 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4837 / 4400 / 4500
Destekler: 4750 / 4660 / 4605

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler