img
logo
Hızlı Menü
Arama

15 Kasım 2022, Salı


Borsa İstanbul dün yüzde 2,57 seviyesinde yükselerek kapanış rekorunu yineledi. Endekste yaşanan bu yükselişte teknoloji ve madencilik hisseleri öne çıkarken ulaştırma endeksinde geri çekilme yaşandı. Endekste yükselişte ana etki hisse bazlı geldi. Endeksi yukarı yönlü etki sağlayan şirketler ise HEKTS, SASA ve ASELS hisselerinde gerçekleşti. Negatif etki ise THYAO, SNGYO ve TAVHL hisselerinde gerçekleşti.

Borsa İstanbul 100 endeksinde dolar bazlı grafikte 256,40 seviyesi takip edilebilecek önemli bir direnç noktası olarak yer almaktadır. Destek noktası ise 236,90 olarak takip edilmektedir. Bununla beraber TL bazlı grafikte yükselen kanal içerisinde direnç noktasına yaklaşılmış durumda. Cuma günü endeksin kanal direncini test etmesi ile ciddi kâr realizasyonları gerçekleşmişti. Bugün içerisinde de 4650 seviyesine yaklaşılmasıyla tepki satışları yoğunlaşabilir.

Yurt içerisinde bugün bütçe dengesi rakamları takip edilecek. Yurt dışında ise Euro bölgesi çeyreklik işsizlik oranı ile üçüncü çeyrek öncü GSYİH verisi takip edilebilir.

Borsa İstanbul’da bugün hafif alıcılı bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

SMRTG: Şirket halka arz izahnamesinde yer alan halka arz gelirlerinin yeni yatırımlarda kullanımına yönelik olarak şirketin yaptığı işlerle entegre ederek sinerji yaratabileceği yatırım alanları ve yeni iş modelleri oluşturulması kapsamında; yeşil mobilite faaliyetlerini yürütmek üzere Energy Plaza, Rüzgarlıbahçe Mah. Feragat Sok. N2 K:6 34805 Beykoz/ İstanbul adresinde, SMART SOLARGIZE YEŞİL MOBİLİTE A.Ş. ünvanlı, 5.000.000,00 TL sermaye ile yeni şirket kurulmasına ve yeni kurulacak şirketin sermayesine yüzde 100 oranında sermaye payı ile iştirak edilerek tüzel kişi ortak olunmasına karar verilmiştir.

KARSN: Şirket ile Endonezya'nın köklü firmalarından CREDO GROUP şirketi SCHACMINDO arasında, Endonezya'daki elektrikli minibüs ve otobüs dönüşümüne yönelik ihracat ve SKD tipi (yarı demonte) üretim aşamalarını içeren işbirliği için mutabakat anlaşması imzalandı.

SMRTG: Şirketin 29.09.2022 ve 10.10.2022 tarihli özel durum açıklamalarında belirtmiş olduğu ihale’nin, ihale makamı tarafından 14.11.2022 tarihinde gönderilen tebligatta T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) mevcut GES'in kurulu gücü düşürmesinden kaynaklı ihale içeriği değişmesinden dolayı ihalenin iptal edildiği tarafımıza tebliğ edilmiştir.

 

BİST Teknik Görünüm

 

Bist100 endeksi, dün günü yüzde 2,57 yükselişle 4570 puandan tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 4600 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4500 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4600 / 4650 / 4770
Destekler: 4500 / 4430 / 4330

 

VİOP Teknik Görünüm

 

Viop 30 endeks kontratı, dün gelen alımlar ile günü 5120 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 5175 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5065 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 5175 / 5250 / 5320
Destekler: 5065 / 4950 / 4825

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler