img
logo
Hızlı Menü
Arama

14 Kasım 2022, Pazartesi


Borsa İstanbul geçtiğimiz hafta finansallar ve ABD enflasyonunun etkisi ile yüzde 5,3 seviyesinde yükseliş kaydetti. Ulaştırma, Madencilik ve Metal ana sanayi sektörleri öncülüğünde endeks 4552 seviyesine kadar yükseliş gösterse de haftayı 4455 seviyesinden tamamladı. Cuma günü endekste ise dolar bazlı grafikte son dönemlerin en yüksek seviyesi olan 245,41 görüldü. Bu süreçte 256,40 (4760) seviyesi güçlü bir direnç noktası olarak görülürken destek noktası olarak 236,94 (4400) seviyesi takip edilebilir. Yükselen kanal içerisinde direnç noktasından gelen tepki satışları endekste risk iştahında düşüşe neden olabilir.

Cuma günü ise TUİK tarafından sanayi üretim ve perakende satış verileri açıklandı. Sanayi üretim verisi aylık bazda beklentilerin altında kalarak yüzde 0,4 yükseliş gösterdi. Perakende satış verisi ise aylık bazda yüzde 1,8 seviyesinde yükseliş gösterdi.

Bu hafta Türkiye’de konut satışları verisi takip edilecekken Euro bölgesinde GSYİH ve Enflasyon verisi ABD’de ise Perakende ve Sanayi üretim verisi takip edilebilir.

Borsa İstanbul’da bugün hafif satıcılı bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

ESCOM: Şirket, yüksek büyüme potansiyeline sahip erken aşama teknoloji girişimlerine yatırım stratejimiz doğrultusunda, Postuby Bilişim Teknolojileri Anonim Şirketi'ne 7.436.000,00 TL değerleme üzerinden yüzde 5,25 pay karşılığı iştirak edilmesine karar verildi. Postuby, kurumsal ve bireysel kullanıcılara sosyal medya içerik yönetim platformu sunuyor.

GESAN: Şirket, Pektaş Tekstil San. ve Tic. A.Ş. ile Tekirdağ İli Çorlu İlçesinde bulunan tesislerine, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği'nin 5.1.c maddesi kapsamında Çatı Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali yapılması hususunda ilgili firma ile anlaşmaya varılmıştır. Anlaşma bedeli toplam 900.000,00 dolardır.

KARSN: Şirket, Aselsan ile e-JEST elektrikli minibüslerinin Aselsan elektrikli çekiş sistemi bileşenleri kullanılarak üretilmesine ve ASELSAN'a satışına ilişkin anlaşmaya varılmış olup 12.599.199,80 EURO tutarında bir sözleşme imzalanmıştır. Sözleşmeye göre, son araç teslimatı süresi yirmi aydır.

 

BİST Teknik Görünüm

 

Bist100 endeksi, haftanın son işlem gününde 4552 seviyesinde yükseldikten sonra gelen tepki satışları ile haftayı 4455 seviyesinden tamamladı. Yukarı yönlü hareketlerde 4552 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4428 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 4552 / 4610 / 4760
Destekler: 4428 / 4400 / 4332

 

VİOP Teknik Görünüm

 

Viop 30 endeks kontratı, geçtiğimiz haftanın son işlem gününde 5174 seviyesine kadar yükseldikten sonra gelen tepki satışları ile günü 5008 seviyesinde tamamladı. Endekste 5000 - 4910 seviyesi gün içerisinde destek noktası olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 5050 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 5050 / 5175 / 5275
Destekler: 5000 / 4910 / 4800

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler