img
logo
Hızlı Menü
Arama

6 Haziran 2022, Pazartesi


Cuma günü TÜİK tarafından tüketici fiyat endeksi rakamları açıklandı. TÜFE aylık %2,98 yükselişle %73,50 seviyesine yükseldi. Üretici fiyat endeksi ise bir önceki aya göre %8,76 ile yıllık bazda %132,16 seviyesine yükseliş gösterdi. Bu hafta ise yurt içerisinde işsizlik rakamlarını takip edeceğiz. Yurt dışında ise ECB’nin faiz kararını takip edeceğiz. Ekonomist beklentilerine göre herhangi bir değişiklik beklenmese de karar sonrasında ECB Başkanı Lagarde’nin yapacağı açıklamalar gelecekle ilgili sıkılaşma planları hakkında önemli olabilir.

Yurtdışında bu hafta ABD ekonomisinin enflasyon rakamlarını takip edeceğiz. Geçtiğimiz ay %8,3 oranında açıklanan enflasyon rakamında bu ay beklentiler %8,2 olarak açıklanması yönündedir. Çekirdek TÜFE ise 30 bp düşüşle %5,90 olarak açıklanması beklenmektedir. 14 – 15 Haziran’da gerçekleştirilecek FOMC toplantısı öncesinde önemli bir veri akışı olarak takip edilebilir.

Borsa İstanbul’da ise rekor seviyelerden tepki satışı gerçekleşti. 2601 seviyesi ile haftaya yatay bir kapanış yapan endekste SASA ve THYAO endekste en çok etki gösteren hisseleri arasında yer aldı. Sanayi tarafında yaşanan pozitif bir görünümün aksine ulaştırma tarafında kayıplar Cuma günü %2,92 seviyelerine kadar ulaştı.

ABD piyasalarında ise Cuma günü kayıplar teknoloji hisselerinin öncülüğünde %2,47 seviyesine kadar ulaştı. Küresel piyasalarda yatırımcıların risk iştahı Çin’in başkenti Pekin’den gelen salgın önlemlerinin gevşetilme haberiyle yükseldi. Sabah saatlerinde ABD vadeliler %0,44 - %0,70 seviyesinde pozitif bir hareketlilik sergilemektedir.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi 2623 seviyesinden gelen satış sonrasında yatay bir kapanış gerçekleştirdi. Olası geri çekilmelerde 2585 ve 2562 seviyeleri destek olarak izlenebilir. Yükseliş hareketinin devamlılığında ise 2623 ve 2650 seviyeleri direnç bölgeleri olarak takip edilebilir.

Dirençler: 2623 / 2650 / 2690
Destekler: 2585 / 2562 / 2537

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop endeks kontratı, 3027 seviyesinden gelen kâr satışları sonrası kısa vadeli trend destek bölgesi olan 2959 seviyesine yakın fiyatlanıyor. Yukarı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 3027 seviyesi ilk direnç olarak takip edilirken, geri çekilmelerde 2959 ve 2925 seviyeleri destek olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3027 / 3050 / 3075
Destekler: 2959 / 2925 / 2888

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler