img
logo
Hızlı Menü
Arama

29 Haziran 2022, Çarşamba


BDDK’nın Cuma günü aldığı kararı değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, BDDK’nın kararının geçici olduğunu önemli olan bu kararların verdiği mesajlar olduğunu bildirdi. Ayrıca Nebati, enflasyona endeksli tahvil konusunda yeni bir adım planlamadıklarını belirtti. Bugün açıklanacak Almanya TÜFE enflasyonu öncesinde Portekiz’de bankacılık forumunda konuşan ECB Başkanı Lagarde, enflasyon tehdidi artarsa daha hızlı hareket edilebileceğini bildirdi.

ABD piyasalarında Conference Board Tüketici Güveni’nin 100 seviyesinin altına gerileme göstererek 98,7 açıklanmasıyla Dow Jones %1,56 seviyesinde gerileme gösterirken S&P500 %2,01 ve Nasdaq %2,98 oranında geri çekildi. Bu sabah saatlerinde ise ABD vadeliler hafif pozitif bir görünüm sergilemektedir. Avrupa piyasalarında ise ağırlıklı olarak pozitif bir görünüm hakimdi. Dax günü %0,35 seviyesinde pozitif tamamlarken FTSE 100 Salı gününü %0,90 seviyesinde pozitif tamamladı.

Borsa İstanbul’da ise Salı günü ulaştırma, sanayi ve bankacılık sektörleri öncülüğünde gerileme göstererek günü %1,54 düşüşle 2490 seviyesinden tamamladı. Endekste yaşanan düşüşte negatif etki THYAO, TUPRS ve FROTO hisselerinden geldi. Yurtiçinde bugün açıklanacak olan ekonomik güven endeksine ilişkin rakamlar takip edilebilir. Küresel piyasalarda ise Powell, Lagarde ve Bailey’in konuşmaları takip edilebilir.
Sabah saatlerinde Türkiye 10 yıllık devlet tahvilleri %18,21 seviyesinde gerileme gösterirken 2 ve 5 yıllık tahviller sırasıyla %24,60 ve %17,81 seviyesine yükseliş gösterdi. ABD tahvil faizlerinde ise genele yayılan bir düşüşle birlikte ABD 10 yıllık %3,13 seviyesine gerileme gösterdi. Türkiye’nin 5 yıllık CDS’i bu hafta 748 seviyesine kadar geri çekilme yaşamıştı. Bu sabah saatlerinde ise tekrardan 800 seviyesinin üzerine çıkarak 807 seviyesinde bulunmaktadır.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, ulaştırma ve bankacılık sektöründe yaşanan geri çekilmelerinde etkisiyle 2470 destek bölgesini test etti. Alıcılı bir güne başlamamız durumunda yukarda ilk direnç bölgesi olarak 2510 takip edilirken, geri çekilmelerde 2470 ve 2400 seviyeleri destek bölgesi olarak izlenebilir.

Dirençler: 2510 / 2586 / 2620
Destekler: 2470 / 2400 / 2361

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop endeks kontratı kısa vadeli düşüş trendi içerisinde hareketini sürdürürken, alıcılı bir günün yaşanması durumunda yukarda ilk direnç olarak 2794 seviyesi direnç olarak takip edilebilir. Geri çekilmelerde ise 2694 ve 2610 seviyeleri destek bölgesi olarak takip edilebilir.

Dirençler: 2794 / 2832 / 2867
Destekler: 2694 / 2610 / 2535

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler