img
logo
Hızlı Menü
Arama

28 Kasım 2022, Pazartesi


Cuma günü gerçekleşen bütçe kabulü sonrası konuşma gerçekleştiren Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gelen verilerin enflasyonda en yüksek değerlerin görülmüş olduğunu ve bu süreçten sonra sayısal olarak aşağı yönlü enflasyon rakamlarının görüleceğine değindi. Ayrıca, son 50 yılın ekonomik büyümede en yüksek seviyeye ulaşıldığını, ihracatta ve makine teçhizat yatırımlarının kesintisiz devam ettiğini üretim artışında da istihdam artışıyla desteklendiğini bildirdi.

Borsa İstanbul ise geçtiğimiz haftayı yüzde 7,68 oranında değer kazanarak 4874 seviyesinden tamamladı. Son işlem gününde ise yüzde 0,33 seviyesinde değer kazanan endekste madencilik, holding ve teknoloji sektörleri en çok değer kazanımını gerçekleştirdi. En çok değer kaybeden sektör ise bankacılık oldu. Endekste yaşanan yükselişte pozitif etki SISE, THYAO ve ASELS hisselerinde gerçekleşirken negatif etki SASA, HEKTS ve KONTR hisselerinde gerçekleşti.

Küresel piyasalarda ise risk iştahındaki düşüş eğilimi sürmektedir. Sabah saatlerinde vadeli endekslerde yüzde 0,50 – 0,75 seviyelerin arasında negatif seyrini sürdürmektedir.

Borsa İstanbul’da haftanın ilk işlem gününde yatay bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

KRDMD: Şirket, Nisan 2022 tarihinde başlatmış olduğu 4 Numaralı Yüksek Fırın yenileme çalışmalarını, 25.11.2022 tarihi itibari ile tamamlayarak söz konusu fırın yeniden devreye alınmıştır. Çelik üretim kapasitesini güçlendirme amacı ile verimlilik ve yatırım çalışmalarına devam edilecektir.

SKYMD: Şirket halka arzına yönelik olarak, Şirket Esas Sözleşmesi'nin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurduğu daha önce, 06.07.2022 tarihinde kamuya duyurulmuştu. Şirketimizin yapmış olduğu izin başvurusu, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygun bulunmuş olup esas sözleşme tadiline yönelik olarak Ticaret Bakanlığı onayı için Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'ne başvuru yapılacaktır.

SMRTG: Şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ile Türkiye'de yerleşik bir Holding arasında KDV hariç 43.759.300,00 ABD Doları tutarında Proje Geliştirme ve Anahtar Teslim Arazi Güneş Enerjisi Santrali Mühendislik, Tedarik, Kurulumu projesine ilişkin ön ödeme bedeli 25.11.2022 tarihinde alınmıştır.

 

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, haftanın son işlem gününü yüzde 0,33 yükselişle 4874 puandan tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 4900 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4850 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 4900 / 4940 / 5000
Destekler: 4850 / 4894 / 4720

 

VİOP Teknik Görünüm

Viop 30 endeks kontratı, haftanın son işlem gününde gelen alımlar ile günü yüzde 0,31 yükselişle 5412 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 5450 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5320 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5450 / 5540 / 5660
Destekler: 5320 / 5240 / 5170

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler