img
logo
Hızlı Menü
Arama

19 Temmuz 2022, Salı


Perşembe günü açıklanacak Avrupa Merkez Bankası faiz kararı öncesinde bugün açıklanacak Euro bölgesi enflasyonu önemli bir veri olarak takip edilebilir. İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan şartlarımızı yerine getirmek için gerekli adımları atmamaları halinde sürecin dondurulacağını bildirdi. Küresel piyasalarda artan risk iştahı ile pozitif bir başlangıç yapan ABD endekslerinde bankaların bilanço karlılıklarında yaşanan geri çekilme ile günü negatif tamamladı.

Dow Jones %0,69 seviyesinde geri çekilme gösterirken S&P500 %0,84 ve Nasdaq %0,81 seviyesinde gerileme gösterdi. Sabah saatlerinde ise ABD vadeli endeksleri yatay bir seyir izlemektedir. Avrupa piyasalarında ise Dax endeksinde dün gerçekleşen %0,74 seviyesindeki güçlü bir kapanış ardından sabah saatlerinde Dax vadeli endeksi %0,72 seviyesinde negatif bir görünüm sergilemektedir.

Borsa İstanbul’da ise risk iştahında yaşanan artış haftanın ilk işlem gününü %2,89 seviyesinde yükseliş ile 2451 puandan tamamlamasına neden oldu. En çok değer kazanan sektör metal ve bankacılık olurken endekste yaşanan yükselişe pozitif etki eden şirketler EREGL, TUPRS ve THYAO oldu.

Sabah saatlerinde Türkiye’nin CDS’i 853 seviyesinde bulunmaktadır. Türkiye’de 10 yıllık devlet tahvili %17,98 seviyesine yükseliş gösterirken 2 ve 5 yıllık tahviller sırasıyla %22,61 ve %17,97 seviyesine geriledi. ABD tahvillerinde ise genele yayılan bir geri çekilme var. ABD 10 yıllık devlet tahvili %2,97 seviyesine gerileme gösterdi.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, haftanın ilk işlem gününde yaşanan güçlü yükseliş sonrası günü 2451 puandan kapattı. Alımların devamlılığında 2470 seviyesi ilk direnç bölgesi olarak takip edilirken, geri çekilmelerde 2361 ve 2310 seviyeleri destek bölgesi olarak izlenebilir.

Dirençler: 2470 / 2510 / 2586
Destekler: 2361 / 2310 / 2264

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop endeks kontratında alt kanalın test edilmesi sonrası gelen alımlarla sert bir yükseliş yaşandı. 2700 direnç bölgesi test edilirken bu bölgenin geçilememesiyle kısmi geri çekilmeler yaşandı. Direnç bölgesinin üstünde kapanış gerçekleşmesi durumunda 2739 seviyesi bir sonraki direnç bölgesi olarak izlenebilir. Geri çekilmelerde ise 2639 seviyesi destek seviyesi olarak takip edilebilir.

Dirençler: 2700 / 2739 / 2804
Destekler: 2639 / 2583 / 2560

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler