img
logo
Hızlı Menü
Arama

18 Ekim 2022, Salı


Borsa İstanbul güçlü bir yükseliş ile yüzde 6,08 primlenerek haftanın ilk işlem gününü 3848 seviyesinde tamamladı. Endekste yaşanan bu yükselişte öncelikli olarak bilanço beklentileri ve küresel piyasalarda risk iştahının artması olarak nitelendirilebilir. Endekste tarihi seviyelerde bulunduğumuz bugünlerde 210,34 (3910) seviyesi dolar bazlı direnç noktası olarak takip edilebilir. Endekste yaşanan bu yükselişte en az değer kazancı yaşayan sektörler bilanço beklentilerine paralel olarak metal ana sanayi ve sınai hisselerinde gerçekleşti.

Küresel piyasalarda ise açıklanmaya başlayan finansallar ve bu finansallara ilişkin beklentiler ile hisse bazlı yükselişler öne çıkmaktadır. Bu beklentilere paralel olarak İngiltere’de maliye bakanlığına atanan Jeremy Hunt’un 23 Eylül’de açıklanan mali paketteki kararların büyük bir çoğunluğunun iptal edildiğini bildirmesiyle tahvil faizleri gerileme gösterirken risk iştahında yaşanan yükseliş endekslerdeki pozitif görünümü destekledi.

Borsa İstanbul’da üçüncü çeyreğin sona ermesi ile bugün KLKIM şirketi finansallarını açıklayacak. Borsa İstanbul’da ise küresel piyasalarda yaşanan risk iştahındaki artış ve bilanço beklentileri nedeniyle pozitif bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri


TAVHL: Şirketin 19.09.2022 tarihli kamuoyu açıklamasını takiben Nijerya Federal Havalimanları Otoritesi (NFHO) tarafından yapılan açıklamaya göre Konsorsiyum "tercih edilen işletmeci" olarak seçilmiştir. Bu seçim gerekli resmi onayların alınmasına tabidir. Resmi onayın da alınmasını takiben, ihale sürecinin bir sonraki aşamasında NFHO ile Konsorsiyum arasında müzakare  süreci başlayacaktır. Bu sürecin sonucu KAP aracılığıyla yatırımcılara duyurulacak ve sürecin olumlu bir şekilde sonuçlanması durumunda işletme şartları kamuoyu ile paylaşılacaktır.

USAK: Şirket yönetim kurulunun 12.10.2022 tarihinde almış olduğu karar doğrultusunda 3 adet pişirme fırınının soğutma işlemi tamamlanarak kapatılmıştır.

GESAN: 23.08.2022 tarihinde Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapmış olduğumuz bildirimde, şirketimiz yüzde 70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş.'nin, Portekiz'de yerleşik bir firmadan bir Güneş Enerjisi Santrali Projesinde kullanılmak üzere muhtelif sayıda ve özellikte ‘'OG Hücre, Transformatör, Köşk ve AG Pano'' siparişi aldığı bildirilmişti. Mevcut talebe 400.000,00 dolar ek yapılmıştır. Yapılan son ek ile sipariş bedeli vergiler hariç toplam 1.681.668,00 dolar olmuştur.


BİST Teknik GörünümBist100 endeksi, dün günü 3848 ile rekor seviyede tamamlayan endekste yukarı yönlü hareketliliğin devamı halinde 3910 seviyesi dolar bazlı direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3805 seviyesi dolar bazlı destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3910 / 4000 / 4370
Destekler: 3805 / 3715 / 3600

 

VİOP Teknik GörünümViop 30 endeks kontratı, dün 4327 seviyesinde kapanış gerçekleştirdi. Yukarı yönlü hareketin devamı halinde 4350 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4300 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4350 / 4420 / 4500
Destekler: 4300 / 4160 / 4040

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler