img
logo
Hızlı Menü
Arama

28 Ekim 2022, Cuma


Borsa İstanbul dün 3990 seviyesine kadar yükseliş gerçekleştirdikten gelen tepki satışları ile günü yüzde 1,05 değer kaybı ile 3935 seviyesinden tamamladı. Endekste yaşanan geri çekilmenin nedeni ise finansallarını açıklayan şirketlere gelen kâr realizasyonları ve 4000 seviyesinin aşılamamasından kaynaklandı. Bankacılık, teknoloji ve holding sektörleri öncülüğünde endekste geri çekilme yaşanırken madencilik ve gıda sektörlerinde yaşanan yükseliş endekste yaşanan kayıpları sınırladı. Hisse bazlı negatif etki ise AKBNK, EREGL ve ISCTR hisselerinden gelirken pozitif etki TUPRS, THYAO ve TCELL hisselerinde gerçekleşti.

Küresel piyasalarda ise dün açıklanan ABD GSYİH verisi beklentilerin üzerinde gerçekleşerek yüzde 2,6 açıklanması risk iştahında azalışa neden oldu. Nasdaq ve S&P500 endekslerinde satışlar görülürken Dow Jones dün günü pozitif tamamladı. Sabah saatlerinde ABD vadeli endekslerinde sınırlı negatif görünüm izlenmektedir. ECB ise dün gerçekleştirdiği toplantıda politika faizini 75 baz puan arttırarak yüzde 2 seviyesine yükseltti. ECB Başkanı Lagarde karar sonrasında yaptığı açıklama da gelecek dönemde de faiz artışlarına gidileceğini ve bunun gelen makroekonomik verilere bağlı olacağını bildirdi.

Haftanın son işlem gününde Borsa İstanbul’da hafif satıcılı bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri


PKART: Şirketin 07.09.2022 tarihli Yönetim Kurulu kararında bahse konu 2 adet yonga yerleştirme ve ön kodlama makinesine ilişkin ilk makine hattı alım işlemini gerçekleştirmiştir. Makinenin montaj ve kurulum süreci devam etmektedir.

DNISI: Şirket ile Kalyon İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında Ankara Balgat Karma Projesi ofis katları mekanik tesisat işleri için 3.467.430,00 TL (KDV dahil) olmak üzere 27.10.2022 tarihinde yeni bir sözleşme imzalanmıştır. İş süresi 2022 yılsonu olarak planlanmaktadır.

EUREN: Şirket devam eden 14,76 Megawatt'lık Güneş Enerjisi yatırımına ilave olarak 17.10.2022 tarihinde 19 Megawatt'lık daha yatırım kararı almıştı, bu yatırımla birlikte kurulu güç 35 Megawatt'a çıkacak olup ortalama tüketimin %60-65 ini karşılar hale geleceği bildirmişti. Şirket yönetim kurulu artan enerji maliyetleri nedeniyle Güneş Enerji Santrallerinin kurulu gücünü toplam tüketiminin %90'ına kadar olan 50 Megawatt'a çıkarmak için karar almıştır.  Şirket yatırım için proje firmalarıyla görüşmelere başlanmıştır.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, dün günü yüzde 1,05 düşüşle 3935 puandan tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 3940 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3906 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3940 / 3990 / 4010
Destekler: 3906 / 3850 / 3805

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, dün gelen satışlar ile günü 4270 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 4310 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4240 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4310 / 4350 / 4430
Destekler: 4240 / 4220 / 4125

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler