img
logo
Hızlı Menü
Arama

26 Ağustos 2022, Cuma


Pandemi ile geçici olarak yükseliş gösteren enflasyon, Rusya – Ukrayna savaşının da eklenmesi ile kalıcı hale geldi. Federal Rezerve ise fiyat istikrarını sağlamak için ikinci çeyrek itibariyle yükseltmeye başladığı politika faizi ekonomide aktivitelerin yavaşlamasına neden olurken ikinci çeyrekte gelen öncü GSYİH verileri ABD ekonomisinin küçüldüğünü gösterdi. Bu paralelde ekonomiyi resesyona sokmak istemeyen yüzde 2’lik enflasyon hedefini sürekli olarak hatırlatan Federal Rezerve başkanı Powell gelecekte beklenen nihai adımların sinyalleri bugün gerçekleşecek Jackson Hole toplantısında verebilir. Fakat henüz Ağustos ayı enflasyonu ve tarım dışı istihdam verisi açıklanmadan Eylül ayı toplantısında faizlerin ne kadar arttırılacağı ile ilgili söylemlerde bulunmak çok erken olacaktır.

Borsa İstanbul’da ise Bist100 endeksi yeni bir rekor kırarak günü 2137 seviyesinden tamamladı. Bankacılık ve ulaştırma sektörleri öncülüğünde yüzde 2,50 yükseliş gösterdi.  FTSE Emerging Index Perşembe gününü yüzde 2,16 seviyesinde yükselişle tamamladı. Dün TÜİK tarafından açıklanan verilere göre ise hizmet sektöründe ise geçmiş üç aylık dönemde oluşan talepte yüzde 3,7 seviyesinde düşüş görülürken en sert düşüş perakende sektöründe son üç aylık dönemde iç hacmi ve satışlarda yüzde 8,5 geri çekilme gösterdi.

Bugün ise ABD ekonomisinde açıklanacak Kişisel Gelir ve Gider harcamaları takip edilebilir. Sabah saatlerinde ABD vadeliler sınırlı negatif hareket sergilerken Avrupa piyasaları hafif pozitif bir hareketlilik sergilemektedir. Borsa İstanbul’da ise haftanın son işlem gününde pozitif bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket HaberleriKONTR: SPK tarafından şirketin 161.937.500 TL’lik bedelsiz sermaye artırım başvurusu onaylanmıştır. Yeni sermaye 200.000.000 TL’dir.

EGGUB: SPK tarafından şirketin 30.000.000 TL’lik bedelsiz sermaye artırım başvurusu onaylanmıştır. Yeni sermaye 40.000.000 TL’dir.

HTTBT: Şirket, Belçika'nın havayolu firmalarından Air Belgium, 25 Ağustos 2022 günü itibariyle, 5 yıl süreyle, Rezervasyon ve Yolcu Hizmetleri ve İnternet Rezervasyon Motoru yazılım ürünleri ile operasyonlarını sürdürecektir.

GESAN: Şirket, UYAR Holding'e bağlı Transvaro Elektron Aletleri San. ve Tic. A.Ş.' nin Yozgat'ta bulunan fabrikasına, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği'nin 5.1.c maddesi kapsamında Anahtar Teslim Çatı Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali yapılması hususunda ilgili firma ile sözleşme imzalamıştır. Sözleşme bedeli vergiler hariç 500.000,00 USD'dir.

SMRTG: Şirket, Doğu Anadolu bölgesinde yerleşik bir Kamu Kurumuna ait Fotovoltaik Güneş Enerjisi Santrali Kurulumu ihalesine 25.08.2022 tarihinde katılım sağlanmıştır. İhale makamı tarafından verilen fiyatlar açıklanmış olup en iyi fiyat teklifin Smart tarafından verildiği anlaşılmıştır.

TSPOR: Şirket, Clear White Solutions Limited arasında "Forma Sırt Sponsorluğu" konusunda 2022-2023 sezonundan başlamak üzere 3 yıllık anlaşma sağlanmıştır. Yapılan anlaşmaya göre, WhiteBIT, Şirkete, forma sırt sponsorluğu ve diğer reklam ve tanıtım hizmetleri karşılığında, sezonluk 1.500.000.00 EUR + KDV olmak üzere, üç futbol sezonu için toplamda 4.500.000.00 EUR + KDV ödeme yapacaktır.
 

BİST Teknik GörünümBist100 endeksi, bankacılık sektörü öncülüğünde dün günü yeni bir rekor ile 3137 seviyesinden tamamladı. Endekste yaşanabilecek yukarı yönlü hareketin devamı halinde 3150 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3105 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3150 / 3200 / 3300
Destekler: 3105 / 3060 / 3010

 

VİOP Teknik GörünümViop 30 endeks kontratı, dün günü 3437 seviyesinden tamamladı. Endekste yaşanabilecek yukarı yönlü hareketlerde 3455 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3335 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3455 / 3500 / 3608
Destekler: 3335 / 3275 / 3205

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler