img
logo
Hızlı Menü
Arama

5 Temmuz 2022, Salı


Haziran Ayı Enflasyonu Yüzde 78,62 Oldu
 
Türkiye’de dün enflasyon rakamları açıklandı. TÜİK verilerine göre haziran ayında yıllık bazda yüzde 78,62 artış gösterdi. Aylık bazda enflasyonda en çok yükseliş kaydeden grup ise ulaştırma oldu. ÜFE ise haziran ayında yıllık bazda yüzde 138,31 seviyesine yükseldi. Euro bölgesinde gelen ÜFE verisi ise aylık bazda yüzde 0,7 arttı. Beklentilerin altında gerçekleşen bu rakam yıllık bazda Euro bölgesinin enflasyonunun yüzde 36,7 seviyesine gerilemesine neden oldu.
 
TCMB dün aldığı bir karar ile TÜFE’ye endeksli olan kıymetlerin iskonto oranının yüzde 30 seviyesinden yüzde 50 seviyesine yükseltilmesi kararını aldı. Swap işlemleri içinse uygulanan DIBS blokajını minimum yüzde 50 seviyesine yükseltti.
ABD piyasaları Pazartesi günü bağımsızlık günü nedeniyle kapalıydı. Bu sabah saatlerinde vadeli işlemlerde Dow Jones yüzde 0,31 seviyesinde artış yaşarken Nasdaq yüzde 0,52, S&P500 ise yüzde 0,38 seviyesinde pozitif bir görünüm sergilemektedir. Avrupa piyasalarında ise Dax endeksi dün günü yüzde 0,31 seviyesinde negatif bir görünüm ile tamamladı. Sabah saatlerinde ise Dax vadeli kontrat yüzde 0,69 seviyesinde pozitif bir seyir göstermektedir.
 
Borsa İstanbul dün günü yüzde 1,55 gerileyerek günü 2406 seviyesinden tamamladı. TCMB’nin kararı ile bankacılık sektörüne gelen satışlar endekste genele yayılan bir negatif görünüme neden oldu. Dün yaşanan geri çekilmede EREGL, THYAO ve AKBNK endekse negatif etkide bulundu. Sabah saatlerinde Türkiye’nin 2 ve 10 yıllık devlet tahvilleri yatay bir seyir sergilerken 5 yıllık devlet tahvili yüzde 18,35 seviyesinde yükseliş gösterdi.
 
BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, haftaya pozitif başlangıç yapmasına rağmen gün içerisinde gelen satışlar sonrası 2470 direnç bölgesini aşamadı. Geri çekilmenin devam etmesi durumunda 2361 seviyesi destek bölgesi olarak takip edilirken, yukarı yönlü hareketlerde ise 2470 seviyesi direnç bölgesi olarak geçerliliğini korumaktadır.

Dirençler: 2470 / 2510 / 2586
Destekler: 2361 / 2264 / 2264
 
VİOP Teknik Görünüm

Viop endeks kontratı, 2802 direnç bölgesinin geçilememesi sonrasında gelen satışlar ile 2727 seviyesinden günü kapattı. Aşağıda 2700 seviyesi destek bölgesi olarak izlenirken, yukarı yönlü hareketlerde 2802 seviyesi direnç bölgesi olarak geçerliliğini korumaktadır.

Dirençler: 2802 / 2945 / 3060
Destekler: 2700 / 2636 / 2529

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler