img
logo
Hızlı Menü
Arama

28 Eylül 2022, Çarşamba


ABD’den gelen yaptırım uyarıları sonrasında Rus ödeme sistemi olan Mir’den ayrılan İş Bankası ve Denizbank sonrasında kamu bankaları da Mir sisteminden ayrılma kararı aldı. Türkiye bazı bankalarca kullanımı sonlanan Mir sistemine ilişkin Rusya ATOR Başkanı Lomidze, sistemin Rus turistler için kolaylık olduğunu ayrıca Türk perakendeciler içinde iyi bir gelir kaynağı olduğunu belirtirken bu ödeme sisteminin askıya alınması Türkiye’ye gelecek turist sayısını etkilemeyeceğini bildirdi.

Borsa İstanbul’da dün sınırlı bir yükseliş olmasına rağmen endeks yükselen trendin üzerinde tutunmayı sürdürüyor. Madencilik ve gıda sektörlerindeki düşüşün aksine bankacılık sektöründeki toparlanma eğilimi ve ulaştırma sektöründeki güçlü seyir endeksin gelecek döneme ilişkin performansı hakkında belirleyici olabilir.

Borsa İstanbul’da Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında teminat tamamlama çağrısı bu aybaşından itibaren en düşük seviyeye gerileme gösterdi. VIOP’ta açık pozisyon sayısı yüksek olan kontratlar SKBNK, ISCTR ve AKBNK olurken açık pozisyon sayısı dün en çok değişen şirketler YKBNK, ODAS ve ISCTR oldu. Pay piyasasında ise açığa satış sözleşme sayısı en çok bulunan şirketler HEKTS, VESTL ve TSKB şirketleri oldu.

Borsa İstanbul’da yatay bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri


KONTR: Şirket, Kuzey Marmara Yeraltı Gaz Depolama Projesi (Faz III)" kapsamında, Kuzey Marmara Yeraltı Kara bölümleri, Yeni Yüzey Tesisi, KMGS, Açık Deniz bölümleri ve Botaş Tie-in'in Elektrik, Enstrüman ve Kontrol Sistemlerinin İnşaatı, Montajı, Testi ve Ön Devreye Alınması ve Devreye Alınması işleri karşılığında toplam (KDV hariç) 64.500.000,00 TL tutarında sipariş almıştır.

SMRTG: Şirket, Kuzey Doğu Anadolu bölgesinde yerleşik bir Kamu Kurumuna ait Güneş Enerjisi Santrali kurulumunda gerekli ekipmanlar ve montajları işi ihalesine en uygun fiyat teklifini 46.343.400,00 TL bedel ile vermiş olduğu bilgisi ve ihaleyi düzenleyen kurum tarafından 19.09.2022 tarihi itibariyle söz konusu işe ait sözleşmeye davet yazısı tarafımıza ulaştığı bilgisi kamuoyu ile paylaşılmıştı. Sözleşmeye davet yazısının şirkete ulaşmasına müteakip istenilen evrakların hazırlanmasıyla ihale sözleşmesi ihaleyi düzenleyen kurum ile karşılıklı imzalanmıştır.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, yukarı yönlü trendin destek noktasından gelen alımlarla günü 3266 seviyesinden tamamladı. Yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 3303 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3250 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3303 / 3330 / 3400
Destekler: 3250 / 3220 / 3200

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, dün 3750 seviyelerine kadar yükseliş gösterdikten sonra gelen tepki satışları ile günü 3665 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 3750 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3630 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3750 / 3865 / 3945
Destekler: 3630 / 3600 / 3530

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler