img
logo
Hızlı Menü
Arama

2 Aralık 2022, Cuma


14-18 Kasım haftasında Kur Korumalı Mevduat tarafında bir çözülme yaşanmıştı. Bu çözülme ile birlikte çıkan para reel getiri bakımından Borsa İstanbul’a gireceği tahmin ediliyordu. Nitekim öyle de oldu. Akıllarda devamı gelir mi soruları hakimdi. Dün açıklanan 21-25 haftası Kur Korumalı Mevduat tutarında bir önceki haftaya göre tekrardan bir artış yaşandı.

Borsa İstanbul’da ise dün 5000 seviyesi ilk defa aşıldı ve üzerinde kapanış gerçekleşti. 5060 seviyesi özellikle dolar bazlı direnç noktası olarak takip edilmesi gereken önemli seviyeler arasında yer almaktadır. Dün bu seviye aşıldı fakat gün içerisinde gelen satışlar bu seviyelerde kalıcılık sağlanamamasına ve endeksin günü 5046 seviyesinde tamamlamasına neden oldu. 5000 seviyesi ise önemli bir psikoloji destek noktası görevi üstlenmektedir. Destek noktası olarak aşağı yönlü kırılması halinde endekste satış baskısında artış gözlemlenebilir.

Dün endekste yaşanan yükselişte öne çıkan sektörler madencilik ve ulaştırma hisseleri oldu. Endekste tek değer kaybı yaşayan sektör ise teknoloji olarak gerçekleşti. Endekste yaşanan yükselişte ise pozitif etki THYAO, HEKTS ve KOZAL hisselerinde gerçekleşti. Negatif etki ise BIMAS, YKBNK ve ASELS hisselerinden geldi.

Borsa İstanbul’da bugün hafif alıcılı bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

VBTYZ: Şirket, VBT Yazılım A.Ş. Türkiye'de yerleşik Özel Bir Banka ile "4 adet IBM Mainframe, ve 6 adet IBM Veri Depolama Sistemi" alımı konusunda anlaşmış ve bir sözleşme imzalamıştır. 4 Adet Mainframe Makinesi 2 yıl garanti ile 6 adet Veri Depolama Sistemi 3 yıl garanti ile verilecektir. Yan hizmetlerle birlikte sözleşmenin toplam bedeli KDV hariç 26.449.000 USD’dir.

PAPIL: T.C. İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Türkiye genelinde kullanılmakta olan Otomatik Parmak ve Avuç İzi Teşhis Sistemi'nin 01.12.2022 - 30.06.2023 tarihleri arasında geçerli olmak üzere parçalı bakım ve onarımı işi için 3.600.000-TL+KDV tutarlı sözleşme imzalanmıştır.

 

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, dün günü yüzde 1,38 yükselişle 5046 puandan tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 5060 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5000 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.
 

Dirençler: 5060 / 5100 / 5200
Destekler: 5000 / 4960 / 4820

 

VİOP Teknik Görünüm

Viop 30 endeks kontratı, dün gelen alımlar ile günü 5545 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 5610 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5480 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.
 

Dirençler: 5610 / 5650 / 5740
Destekler: 5480 / 5350 / 5250

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler