img
logo
Hızlı Menü
Arama

9 Kasım 2022, Çarşamba


Borsa İstanbul dün günü yüzde 0,66 yükselerek 4360 seviyesinde tamamladı. Endeks gün içerisinde 4412 seviyesine kadar yükselirken metal ana sanayi sektörüne gelen kâr realizasyonları endeksin dolar bazlı direnç seviyesi olan 237 dolar (4410) rekor seviyelerden geri dönmesine neden oldu.

 

Endekste öne çıkan sektör ulaştırma olurken bu sektörü takip eden gıda grubu oldu. Ulaştırma sektöründe beklenti üzerinde kâr rakamları gerçekleşirken Pegasus üçüncü çeyrek finansallarını bugün açıklayacak. Endekste geri çekilme gösteren sektörler ise metal ana sanayi ve madencilik hisseleri oldu. Hisse bazlı pozitif etki THYAO, HEKTS, GUBRF şirketlerinde gerçekleşirken negatif etki EREGL, SASA ve TUPRS hisselerinde gerçekleşti.

 

Konsolide finansalların son gününe girdiğimiz bugünde Bist30 şirketlerde bazı hisseler hariç olmak üzere çoğu hisse karlılığını beklenti üzerinde açıkladı. Bilanço fiyatlamalarının öne çıktığı bugünlerde gelebilecek kâr realizasyonlarına karşı temkinli olmakta fayda var.

Bugün Borsa İstanbul’da sınırlı pozitif bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri
 

SUWEN: Şirketinin küresel pazarlardaki büyüme planlı, Azerbaycan'da  faaliyete   geçmekte olan yüzde 100 Kasım PERAKENDE ve YÖNETİM MÜŞTERİ firmalık imzalanmıştır. Söz konusu sözleşmeye göre, 2023 arasında bir alışveriş paketi planlanmaktadır. Mağaza örgütlenmelerine yönelik eğitimler olarak mağaza topluluğunun bilgisine sunulacaktır.

EDATA: Şirket, merkezi Fremont, California'da bulunan, 1992 yılından bu yana doküman tarama alanında çözümler üreten , Hollanda ve Kanada'da da faaliyet gösteren, Visioneer markası altında lazer yazıcılar ve doküman tarayıcılar üreten,  Xerox doküman tarayıcısına ait lisans sahibi olan, aynı zamanda akıllı baskı ve tarama çözümleri üretmekte olan Visioneer Inc ile ürünlerinin distribütörlüğü için distribütörlük sözleşmesi imzalamıştır.

SMRTG: Halka arz izahnamesinde yer alan halka arz gelirlerinin yatırımlarda kullanıma yönelik olarak şirketin işlerle bütünleştirilecek sinerjiyebileceği yaratabileceği yatırım alanları ve yeni iş modelleri olabilir; yeşil ormanlıbahçeden Energy Plaza, Rüzgarlıbahçe Mah. Feragat Sok. N2 K:6 34805 Beykoz/İstanbul adresinde, Şirket'imiz ile Smart Holding A.Ş. ortaklığında, SMART YEŞİL HİDROJEN TEKNOLOJİLERİ A.Ş. ünvanlı, 10.000.000,00 TL sermaye ile yeni şirkete mülkiyetine ve yeni kurulacak sermayesine yüzde 75 oranında sermaye pay ile ortak olmaya karar verilmiştir.

 

BİST Teknik Görünüm

 

Bist100 endeksi, dün günü yüzde 0,66 yükselerek günü 4360 seviyesinde tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi halinde 4390 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4340 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4390 / 4410 / 4485
Destekler: 4340 / 4300 / 4210

 

VİOP Teknik Görünüm

 

Viop 30 endeks kontratı, dün gelen alımlar ile günü 4970 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 5000 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4950 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5000 / 5050 / 5180
Destekler: 4950 / 4910 / 4840

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler