img
logo
Hızlı Menü
Arama

7 Haziran 2022, Salı


Küresel piyasalarda yükselen tahvil getirileri artarken risk iştahı pazartesi kapanışta azaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün kabine toplantısından sonra açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında faizlerin artmayacağına dikkat çekerken faizlerin düşürüleceğini bildirdi. Konuşmasının devamında 15 milyar liralık yeni sosyal yardım paketinin devreye alındığını açıkladı. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ise tahıl gemilerinin Türkiye üzerinden dünya piyasasına ulaştırılması için Türkiye’ye gelecek.

Borsa İstanbul haftaya yeni bir rekor seviye ile başladı. Bankacılık endeksinin %4,00 yükselmesiyle endeks günü %1,80 yükselerek 2648 seviyesinden kapattı. Endekste pozitif etki SISE, AKBNK ve TUPRS hisselerinden geldi. Borsa İstanbul VIOP akşam seansında 3048 seviyesinde günü yatay bir şekilde tamamladı.

Türkiye’nin 5 yıllık CDS’i 725 seviyesinde bulunmaktadır. Türkiye 2 yıllık gösterge faiz oranı ise %25,83 seviyesinde bulunurken ABD 10 yıllık gösterge faizi %3,04 seviyesine yükseliş gösterdi.
ABD endeksleri ise haftanın ilk işlem gününde hafif pozitif bir görünüm ile günü tamamladı. Dow Jones %0,05 seviyesinde değer kazanırken S&P500 %0,31 ve Nasdaq %0,40 seviyesinde artış ile günü tamamladı. Bu sabah saatlerinde ABD vadeli endekslerinde ise görünüm ağırlıklı olarak negatiftir. Dow Jones %0,50 seviyesinde negatif bir görünüm sergilerken Nasdaq %0,87 seviyesinde düşüş göstermektedir. Avrupa piyasalarında ise DAX haftanın ilk işlem gününü %1,34 seviyesinde yükseliş ile pozitif tamamladı. Bu sabah saatlerinde DAX vadeli kontratı %0,73 seviyesinde negatif bir görünüm sergilemektedir.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi günü pozitif kapatması sonrasında yeni tarihi zirvesini tazeledi. Yükselişin devam etmesi halinde 2700 seviyesi direnç bölgesi olarak izlenirken, kâr satışlarının gelmesi durumunda yaşanabilecek geri çekilmelerde 2620 seviyesi destek olarak takip edilebilir.

Dirençler: 2700 / 2750 / 2800
Destekler: 2620 / 2585 / 2562

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop endeks kontratı pozitif havanın devam etmesiyle birlikte yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Yukarda 3100 seviyesi ilk direnç bölgesi olarak takip edilirken, geri çekilmelerde 2990 seviyesi destek bölgesi olarak izlenebilir.

Dirençler: 3100 / 3150 / 3200
Destekler: 2990 / 2924 / 2888

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler