img
logo
Hızlı Menü
Arama

8 Eylül 2022, Perşembe


Küresel piyasalara göre pozitif ayrışma gerçekleştirdiğimiz bu dönemde Temmuz ayından beri Borsa İstanbul’un yükselişinde en önemli pozitif etkiyi sağlayan bankacılık endeksi dün günü değer kaybı ile tamamladı. Piyasalar ise rekor kapanış serisini ulaştırma, madencilik, iletişim sektörlerindeki değer kazançları ve yabancı ilgisinin artması ile devam ettirdi.

İçerisinde bulunduğumuz dönemde ise piyasalardaki gidişatı merkez bankalarının kararları ve söylemleri etkileyecek. Eylül ayının ilk önemli kararının karşılanacağı bugünde ECB’nin vereceği karar ve geleceğe yönelik söylemleri piyasada risk algısını belirleyecek. ALB Yatırım olarak beklentimiz ECB’den 75 baz puanlık bir artış olması yönündedir.

Kararın hemen sonrasında ise Fed Başkanı Powell’ın gerçekleştireceği konuşma beklentilerin üzerinde gelen tarım dışı istihdam değerlendirmesi ve yaklaşık iki hafta sonraki Fed toplantısında alınabilecek sinyaller açısından yakından takip edilebilir.

Borsa İstanbul’da bugün pozitif bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket HaberleriGSRAY: Şirket; Mathias Ross Jensen, Yusuf Demir ve Mauro Emanuel Icardi Rivero’nun geçici transferi konusunda kendileri ve kulüpleri ile görüşmelere başlanmıştır. Ayrıca Profesyonel futbolcu Milot Rashica’nın geçici transferi konusunda futbolcu ve Norwich City ile resmi görüşmelere başlamıştır.

ARDYZ: Şirket, Havelsan Hava Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından geliştirilmiş, Havelsan Evraka ürününe ilişkin pazarlama, satış ve satış sonrası operasyonel destek sağlanması için 07.09.2022 tarihinde çözüm ortaklığı sözleşmesi imzalamıştır.

TSPOR: Şirket, Profesyonel futbolcu Jean Evrard Kouassi'nin Fatih Karagümrük A.Ş.'ye geçici transferi konusunda görüşmelere başlanmıştır.

YEOTK: Şirket, İstanbul Enerji Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından düzenlenen ‘'154 kv Şalt Tesisi 2'nci Faz'' ihalesinde, 3.811.000 TL bedelle en iyi teklifi vermiş olup ihaleyi düzenleyen idare tarafından söz konusu işe ait sözleşmeye davet yazısı şirkete ulaşmıştır.

NETAS: Şirket, Türk Telekom ile imzalanan WiFi-5 Home Gateway Çerçeve Tedarik Sözleşmesi kapsamında; Türk Telekom'dan akıllı ev teknolojileri için yüksek hız ve performansta kablosuz internet bağlantısı sunan WiFi-5 destekli fiber modem tedariği için 1.530.000,00 USD tutarında sipariş almıştır.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, gerçekleştirdiği yeni bir rekor kapanış ile günü 3403 seviyesinden tamamladı. Kısa vadeli yukarı yönlü kanal içerisinde hareket eden endekste yaşanan bu yükselişin sürmesi halinde 3425 seviyesi öncelikli direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3387 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3425 / 3450 / 3475
Destekler: 3387 / 3370 / 3338

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, dün 3948 seviyesine kadar yükseliş gösterdikten sonra günü 3940 seviyesinden tamamladı. Yukarı yönlü hareketin devam ettiği bu günlerde direnç noktası olarak 3965 seviyesi takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3870 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3965 / 3985 / 4000
Destekler: 3870 / 3835 / 3810

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler