img
logo
Hızlı Menü
Arama

27 Mayıs 2022, Cuma


Merkez Bankası 1 hafta vadeli repo faizini %14 seviyesinde sabit bıraktı. Karar metninde fiyat istikrarı ve finansal istikrarın tesisi için atılan adımların güçlendirerek sürdürmekte olduğu bildirdi. Metine değerlendirme süreçleri tamamlanan teminat ve likidite politika adımlarının devreye alınacağına ilişkin madde eklendi. Ayrıca yurt içerisinde dün ekonomik güven endeksi rakamları açıklandı. Verilere göre endeks 2022 Ocak ayından itibaren ilk defa yükseliş kaydederek 96,7 seviyesine yükseldi.

Kur korumalı mevduat ise geçtiğimiz hafta 874,8 milyar TL’ye yükseldi. Faiz kararı öncesinde 738 seviyelerine yükselen CDS primi karar sonrasında 719 seviyelerine kadar gerileme gösterdi. Türkiye 2 yıllık gösterge faizleri ise karar öncesinde %23,80 seviyesine kadar gerileme gösterdikten sonra kapanışa doğru %26,84 seviyelerine yükseldi. Borsa İstanbul ise dün ulaştırma sektörü öncülüğünde yükseliş gerçekleştirerek 2451 seviyesine ulaştı. Endekste yükselişe ana etki THYAO, ARCLK ve BIMAS hisselerinden geldi. Viop akşam seansında ise endeks kontratı günü 2842 seviyesinden tamamladı.

ABD ekonomisi yıllıklandırılmış bazda %1,5 seviyesinde daralma gösterdi. Bu daralmaya rağmen FOMC toplantı tutanakları ve perakende sektöründe yer alan şirketlerin kar tahminlerini yükseltmesi nedeni ile piyasalarda iyimser bir hava var. Nasdaq %2,68 yükseliş gerçekleştirdi. Avrupa endeksleri ise küresel piyasalarda yaşanan iyimserlikle %1,59 seviyesinde yükseliş gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde küresel vadeli endeksler ağırlıklı olarak yatay bir seyir izlemektedir. Avrupa vadeli endeks kontratı Dax’ta da yatay bir hareketlilik var.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi 2425 direncinin kırılması sonrası alımların gelmesi ile birlikte kısa vadeli düşen kanal dışında fiyatlanıyor. Yükselişin devam etmesi durumunda 2533 seviyesi direnç olarak takip edilirken, geri çekilme durumunda 2497 seviyesi destek olarak izlenebilir.
Dirençler: 2533 / 2561 / 2600
Destekler: 2497 / 2425 / 2360

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop endeks kontratı yukarı yönlü hareketin devamlılığı sonrasında 2828 direnç seviyesinin üzerinde fiyatlanıyor. Yükselişin devam etmesi durumunda 2861 kısa vadeli düşen kanal üst bandının geçilmesi durumunda 2927 seviyesi direnç bölgesi olarak izlenebilir. Geri çekilme durumlarında ise daha önce direnç olarak izlediğimiz 2828 seviyesi destek olarak izlenebilir.
Dirençler: 2927 / 2989 / 3050
Destekler: 2828 / 2715 / 2672

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler