img
logo
Hızlı Menü
Arama

20 Eylül 2022, Salı


Geçtiğimiz hafta OFAC, Rus ödeme sistemi Mir’in kullanımına ve bu sistemin yayılmasına yardım edenlere yaptırım uygulanmasının hazır olduğunu belirtilmişti. Bu açıklamalar sonrasında İş Bankası ve Denizbank, Rus ödeme sistemini dün itibariyle askıya aldı. İçerisinde bulunduğumuz dönemde bankacılık hisselerinde yüksek volatilitenin yaşanması ve endeks ağırlığının yüksek olması bankacılık sektörünün endekste yaşanan gidişatın belirleyici konumunda yer almaktadır. 

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında dün açık pozisyon sayısı en yüksek olan kontratlar SKBNK, TSKB ve VAKBN oldu. Açık pozisyonlarda yaşanan en çok değişim ise ISCTR, GARAN ve AKBNK kontratlarında gerçekleşti.

Küresel piyasalarda ise merkez bankaları kararlarını alacağımız bu haftada ABD piyasaları haftaya pozitif bir başlangıç yaptı. Sabah saatlerinde ise vadeli kontratlarda pozitif görünüm sürmektedir. ALB Yatırım olarak Fed’den 75 baz puan ve BoE’den 50 baz puanlık bir faiz artışı beklenmektedir.

Borsa İstanbul’da ise bugün negatif bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri


GESAN: Şirketin yüzde 70 oranında bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş., TOROSLAR ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. tarafından 19/09/2022 tarihinde gerçekleştirilen ‘'ÇERÇEVE ANLAŞMA ALIM SÖZLEŞMESİ 2022 HAVALI HÜCRE&TRAFO MERKEZİ ÇERÇEVE ANLAŞMA ALIMI'' konulu ihaleye girmiş ve en avantajlı fiyatı vererek ihalede 1. olmuştur. İhale baz bedeli 1.090.000,00 Dolar'dır.

TAVHL: Şirket, Nahco Management Services Ltd ve Planet Project Limited tarafından oluşturulan konsorsiyum, Nijerya'da faaliyet gösteren Lagos Havalimanı'nın dış hat yolcu ve kargo terminallerinin 20 yıl süreyle işletilmesi ve geliştirilmesi için açılan ihaleye teklif sunmuştur. Lagos Havalimanı 2021 yılında 1,6 milyonu dış hatta olmak üzere toplam 6,1 milyon yolcuya hizmet vermiştir.

RUBNS: Şirket, ürün satışları kapsamında 07.09.2022-19.09.2022 tarihleri arasında  farklı şirketler ile 65.100.000 TL tutarlı İplik sipariş sözleşmesi imzalanmış, peşinat tutarları nakden alınmış ve kalan tutarların sevkiyattan önce tahsil edilmesi kararlaştırılmıştır.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, dün yatay açılış sonrası bankacılık endeksine gelen ve sonra genele yayılan satışlar ile günü negatif tamamladı. Aşağı yönlü hareketlerde 3142 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde 3228 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3228 / 3343 / 3390
Destekler: 3142 / 3125 / 3056

 

VİOP Teknik Görünüm


VİOP 30 endeks kontratı, 3530 seviyesine kadar geri çekilme gösterdikten sonra gelen tepki alımları ile günü 3569 seviyesinden sonlandırdı. Endeks kontratında aşağı yönlü hareketlerin devamı halinde 3530 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 3664 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3664 / 3750 / 3865
Destekler: 3530 / 3487 / 3335

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler