img
logo
Hızlı Menü
Arama

14 Haziran 2022, Salı


TÜİK tarafından dün sanayi üretimi verileri açıklandı. Nisan ayında beklentinin üzerinde yıllık %10,8 oranında artış gösterdi. Aylık bazda ise bir önceki aya göre değişiklik göstermedi. Cari açık ise beklentinin altında gelerek Nisan ayında 2,74 milyar dolar oldu. Perakende satışlar ise Nisan ayında aylık bazda %2,1 artış gösterdi. İngiltere ekonomisi nisan ayında beklentinin aksine aylık bazda %0,3 daraldı.

ABD’de yüksek enflasyonun ve yaklaşan FED toplantısında daha keskin bir sıkılaşma beklentisinin güçlenmesi ile ABD endeksleri sert değer kaybı yaşarken tahvil faizleri sert yükseliş gösterdi. Borsa İstanbul ise ABD endekslerine paralel bir şekilde %1,30 seviyesinde değer kaybı yaşadı. Endekste negatif etki metal cevheri fiyatlarında yaşanan geri çekilme ile EREGL hissesinden geldi. Bilişim sektörü ise dün %1,76 seviyesinde en çok değer kazanan sektör oldu. Borsa İstanbul VIOP endeks kontratı akşam seansında 2834 ile yatay bir kapanış yaptı.

ABD endeksleri ise sert sıkılaşma beklentileriyle pazartesi gününü sert değer kayıpları ile tamamladı. S&P500 %3,88 seviyesinde değer kaybı yaşarken Dow Jones %2,79 ve Nasdaq %4,60 seviyesinde değer kaybı yaşadı. Bu sabah saatleri itibariyle ABD vadeli endekslerinde ise %1,07 - %1,76 seviyesinde pozitif bir görünüm hakim durumdadır. Avrupa piyasalarında ise Dax endeksi küresel piyasalara paralel olarak %2,43 seviyesinde değer kaybı yaşadı.

CDS sabah saatleri itibariyle 855 seviyesinde bulunmaktadır. ABD 2 yıllık devlet tahvilleri ise 2007 yılından bu yana %3,43 seviyesine yükselerek rekor kırdı.
 

BİST Teknik Görünüm


Küresel piyasalarda yaşanan geri çekilmeye Bist100 endeksinin de eşlik etmesi sonucu 2510 destek seviyesinde kapanış gerçekleşti. Geri çekilmenin derinleşmesi durumunda 2478 ve 2434 seviyeleri destek bölgesi olarak takip edilirken, olası tepki alımlarında 2532 ve 2567 seviyeleri direnç bölgesi olarak izlenebilir.

Dirençler: 2532 / 2567 / 2585
Destekler: 2510 / 2478 / 2434

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop endeks kontratı, dün yaşanan geri çekilme sonrasında akşam seansında yatay bir seyir izledi. Gün içerisinde yaşanabilecek geri çekilmelerde 2828 seviyesi destek bölgesi olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 2927 seviyesi direnç olarak takip edilebilir.

Dirençler: 2927 / 3000 / 3052
Destekler: 2828 / 2793 / 2724

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler