img
logo
Hızlı Menü
Arama

22 Ağustos 2022, Pazartesi


Fed toplantısına yaklaşık bir ay kala Powell Cuma günü Jackson Hole toplantısında konuşma gerçekleştirecek. Powell’dan Eylül ayı FOMC toplantısı için faiz artışına yönelik sinyaller beklenirken farklı araştırma şirketleri tarafından yapılan anketlerde beklenti 50 baz puanlık bir artış gerçekleşmesini yönündedir. Çin’de ise geçtiğimiz hafta yapılan orta vadeli kredilerde faiz indirimine ek olarak bu sabah saatlerinde gösterge niteliğinde bir yıl vadeli faiz oranında 5 baz puanlık faiz indirimine gitti.

Küresel piyasalarda özellikle merkez bankalarının gerçekleştirmiş olduğu bu faiz adımlarına ilişkin ekonomik aktivitelerdeki etkinliği gösteren ağustos ayı öncü PMI verileri piyasalarda takip edilecek.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ise Perşembe günü gerçekleştirdiği faiz indirimine ek olarak karar metininde politika faizi ve kredi faizi makasının açıldığına yer verilmişti. Cuma akşamı yeni bir düzenlemede yayınladı. Bu düzenleme ile ticari kredilerde faizi yüzde 22,85’i aşan krediler için yüzde 20 seviyesinde menkul kıymet tesis etme zorunluluğu getirilirken yüzde 29,38’i aşan krediler için yüzde 90 menkul kıymet tesis etme zorunluluğu getirildi.
Borsa İstanbul’da ise bugün Cuma günün yayınlanan yeni düzenlemenin bankacılık sektöründeki karlılığını negatif yönde etkileyebilme ihtimaline karşı Borsa İstanbul’da negatif bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket HaberleriKOZAL: Şirket, 04.02.2022 tarihinden KAP üzerinden yaptığı açıklamada 831.319.953,47 TL’lik kur korumalı mevduat hesabı açtığını bildirmişti. Vadesi dolan bu mevduatların vade dönüş tutarı olan toplam 1.109.006.730 TL üzerinden 6 ay uzatılmıştır. Şirket elde edilen gelir için stopaj ve kurumlar vergisi ödemeyecektir.
YEOTK: Şirket ile Çamlıca HES Elektrik Üretim A.Ş. arasında 19.08.2022 tarihinde I HES sahasında güneş enerjisi santrali tesis edilmesi için elektrik – inşaat – mekanik işler dahil olmak üzere anahtar teslim 1.442.715 USD tutarında sözleşme imzalanmıştır.
 

BİST Teknik GörünümBist100 endeksi, cuma günü 3051 seviyesine kadar yükseliş gösterdikten sonra gelen tepki satışları ile günü 3020 seviyesinden tamamladı. Endekste yaşanabilecek aşağı yönlü hareketlerde destek noktası olarak 3000 seviyesi takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 3033 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3033 / 3052 / 3100
Destekler: 3000 / 2930 / 2840

 

VİOP Teknik GörünümViop 30 endeks kontratı, Cuma günü 3350 seviyesine yükseliş gösterdikten sonra gelen tepki alımları ile günü 3302 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yaşanabilecek aşağı yönlü hareketlerde destek noktası olarak 3270 seviyesi takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 3350 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3350 / 3400 / 3450
Destekler: 3270 / 3210 / 3125

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler