img
logo
Hızlı Menü
Arama

12 Eylül 2022, Pazartesi


Piyasalarda artan risk iştahı küresel endekslerde yükselişe neden oldu. Borsa İstanbul ise Cuma günüde yükselişine devam ederek yeni bir rekor seviyeye ulaşıldı. Eylül ayı itibariyle Bist100 endeksi yüzde 11,50 yükseliş gösterirken buradaki en önemli pozitif etki yüzde 39,24 ile bankacılık endeksinde gerçekleşti. Bist100 endeksinin 3521 seviyesine ulaşılmasında en önemli etki ise aybaşından itibaren toplamda 166 puan katkı sağlayan ISCTR, AKBNK ve EREGL hisseleri oldu. Para girişinde ise ilk 10 kurum bazında Bist100 endeksine 521 milyon TL tutarında net para girişi olurken bunun 472 milyon TL’si bankacılık endeksine girdiği görülmektedir.

Bu hafta, piyasalarda önemle takip edilecek ABD enflasyonu açıklanacak. Yıllık ve aylık bazda düşüş beklediğimiz enflasyonda ALB Yatırım olarak beklentimiz yüzde 8,1 seviyesine gerileme göstermesi yönündedir. Bu düşüşte tahmininde en önemli etki enerji fiyatlarında yaşanan geri çekilmeden kaynaklanmaktadır. Açıklanacak bu veri gelecek hafta yapılacak olan FOMC toplantısında alınacak karar için önem arz etmekte ve öncelikle ABD piyasaları olmak üzere GOÜ endekslerinde de önemli hareketliliğe neden olabilir.

Borsa İstanbul’da ve endeks kontratında pozitif bir açılış bekliyoruz.


Şirket Haberleri


GZNMI: Bir bankanın aktifinde yer alan ve Ege Bölgesi'nde faaliyet gösteren 5 yıldızlı otelin, 120.000.000 TL bedel ile satın alınması amacıyla teklif verilmesi için şirket tarafından yönetim kurulu kararı alınmıştır.

GEDZA: Şirket, mevcut yatırım teşvik belgesi içerisinde yer alan bina inşaat yatırım projesi kapsamında, daha önce tamamlanmış ve yapı kullanım izni alınmış olan 2147 m2 kapalı alana ek fabrika binası yapılmasına ilişkin, Gediz Belediyesi'ne yapmış olduğumuz yapı ruhsatı başvurusu onaylanmış ve 900,62 m2 inşaat ruhsatı alınmıştır.

TRILC: Şirket, üretim tesisinin Irak GMP tescil işlemleri onayına istinaden, tramadol hidroklorür etkin maddesini içeren Tramturk 100 mg/ 2 ml ampul adlı ürünümüz için Irak' ta yetkili distribütör tarafından 5.000.000 adet resmî sipariş geçilmiştir. Siparişin finansal tablolarımıza yansıyacağı tutar 4.000.000 Dolar'dır.

NETAS: Şirket, Türk Telekomünikasyon A.Ş. ile imzalanan WiFi-5 Home Gateway Çerçeve Tedarik Sözleşmesi kapsamında akıllı ev teknolojileri için yüksek hız ve performansta kablosuz internet bağlantısı sunan WiFi-5 destekli fiber modem tedariği için Türk Telekom'dan bu hafta içinde aldığı siparişe ek olarak 1.530.000 Dolar tutarında yeni bir sipariş almıştır. 

 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, geçtiğimiz haftanın son işlem gününü yüzde 2,44 seviyesinde yükselerek 3521 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketin devamı halinde 3540 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3515 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3540 / 3567 / 3600
Destekler: 3515 / 3420 / 3386

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, geçtiğimiz haftanın son işlem gününü yüzde 3,77 yükselerek 4065 seviyesinde tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 4100 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4022 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4100 / 4150 / 4200
Destekler: 4022 / 4000 / 3900

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler