img
logo
Hızlı Menü
Arama

21 Ekim 2022, Cuma


Dün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararını açıkladı. Piyasa beklentisi 100 baz puanlık bir indirim olması yönündeyken TCMB tarafından alınan karara göre 150 baz puanlık bir faiz indirimi gerçekleştirildi. Bu karar ile  1 hafta vadeli repo faiz oranı yüzde 10,50 seviyesine gerileme gösterdi. Ayrıca karar metninde kurulun takip eden toplantıda da benzer bir adım atıldıktan sonra faiz indirim döngüsünün sona erdirilmesinin gündeme alındığı bildirildi.

TCMB tarafından açıklanan menkul kıymet istatistiklerine göre geçtiğimiz hafta yurt dışı yerleşik yatırımcılar 169,2 milyon dolar hisse satışı gerçekleştirdi. Böylelikle yabancıların payı Borsa İstanbul’da yüzde 31,7 ile tarihin en düşük seviyesinde gerçekleşti.

Küresel piyasalarda ise altı hafta önce İngiltere’nin yeni başbakanı olarak seçilen Liss Truss istifasını açıkladı. İngiltere’de yeni başbakan seçimlerinde aday başvuruları 24 Ekim’e kadar gerçekleştirilecek. 28 Ekim’e kadar sonuçlanması beklenen seçim yarışında adayların en az 100 milletvekilinin desteğini alması gerekmektedir.

Borsa İstanbul’da bugün yatay bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri


SUWEN: Şirket yurtdışı pazarlardaki büyüme planları çerçevesinde, Ürdün'de faaliyete geçmek üzere münhasır bayilik sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu sözleşmeye göre,  2023-2027 yılları arasında toplam 5 mağaza açılması planlanmaktadır. Şirket mağaza açılışlarına ilişkin bildirimleri düzenli olarak kamuoyunun bilgisine sunacaktır.

ATSYH: Şirket Atlantis Yatırım Holding A.Ş.'nin iştiraki olan Naviga Tekstil San.ve İç Dış Ticaret A.Ş. ile ARI Personel Kıyafetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi arasında  20.10.2022 tarihinde kumaş satış protokolü imzalanmış olup Ocak 2023 – Haziran 2023 tarihleri arasında teslimi yapılacak Pamuk/Polyester örme ve dokuma kumaş siparişini içermektedir. Sözleşme tutarı 333.512 dolardır.

KONTR: Şirket ortakları olan Sami Aslanhan'ın ve Ömer Ünsalan'ın, yurt içi ve yurt dışı kurumsal yatırımcılara yapmış oldukları pay satış işlemlerinden elde ettikleri tutarın 500.000.000,00 TL'sını, Şirketin teknoloji odaklı büyüme planları, iştiraklerin sermaye ihtiyacı, işletme sermayesinin güçlendirilmesi ve yatırım projelerinin finansmanında özkaynak desteği sağlanması amaçlarıyla kullanılmak üzere Kontrolmatik'e faizsiz borç olarak vermişlerdir. Bu finansman, öncelikle şirketin işletme sermayesinin güçlendirilmesi ve aşağıdaki projelerin finansmanı için kullanılacaktır.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, dün 3942 seviyesini test ederek zirve yenilerken gelen tepki satışları ile günü 3900 seviyesinden tamamladı. Endekste 3900 seviyesinin aşılması halinde 3920 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3880 seviyesi öncelikli destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3920 / 3940 / 3970
Destekler: 3880 / 3805 / 3715

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, dün günü 4308 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi halinde 4360 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4280 öncelikli destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4360 / 4385 / 4425
Destekler: 4280 / 4250 / 4220

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler