img
logo
Hızlı Menü
Arama

24 Kasım 2022, Perşembe


Bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından Kasım ayı 1 hafta vadeli repo faiz oranına ilişkin veri açıklanacak. Geçtiğimiz toplantının karar metninde Ekim ayında yapıldığı gibi 150 baz puanlık bir indirim gerçekleştirerek faiz indirim sürecinin sonuna gelinebileceği görüşülmüştü. Bu toplantıda bir önceki PPK karar metnini baz alarak ALB Yatırım olarak 150 baz puanlık bir faiz indirim bekliyoruz. Bu kararla birlikte politika faizi yüzde 9 seviyesine gerileme göstererek faiz indirim sürecine son verilebilir.

Borsa İstanbul’da ise dün yeni bir kapanış rekoru gerçekleşti. Dün yüzde 1,54 seviyesinde yükselen endeks günü 4854 seviyesinden tamamladı. Endekste en çok değer kazanan sektörler bankacılık, teknoloji ve gıda oldu. Endeksteki yükselişi destekleyen hisseler ise AKBNK, SISE ve ISCTR şirketleri oldu. Negatif etki ise SMRTG, BIMAS ve HEKTS hisselerinden geldi.

Küresel piyasalarda ise dün Fed tutanakları açıklandı. Yetkililerin önemli bir çoğunluğu en son toplantıda gelecek yıl beklenenden daha fazla sıkılaştırılması gerekeceği konusunda uyarıda bulunsa da, faiz oranlarındaki artış hızının yakında yavaşlatılmasını desteklediğini gösterdi.

Borsa İstanbul’da bugün yatay bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

RUBNS: Şirket devam eden yatırımları arasında yer alan çatı GES Projesi kurulum çalışmaları kapsamında yatırım teşvik belgesi başvurumuz onaylanmış olup  teşvik içeriğinde bu iş dahilinde Gümrük Vergisi, KDV, sigorta primleri,Gelir Vergisi muafiyetlerinden faydalanılması sağlanmaktadır.

DNISI: Şirket ile Endüstriyel Soğutma Sektörünün Öncü Firmalarından Frigoduman Soğutma Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında Dynaflex Rubber markalı Elastomerik Kauçuk Köpüğü ürünlerimizin soğutma sektörüne dağıtımı için işbirliği anlaşması imzalandı. Taraflarca yapılan dağıtım anlaşmasına göre, Frigoduman Soğutma Sanayi ve Ticaret A.Ş. kauçuk boru ve levha izolasyon ürünlerimizin, geniş çeşit ve yüksek metrajla sektör ile en iyi şartlarda buluşmasına aracılık ederek ürünlerin satış ve dağıtımını gerçekleştirecektir.

EUREN: Şirket, Niğde OSB 144 ada, 14 nolu sanayi parseli üzerinde yer alan üretim tesislerinin  çatısı üzerinde  Elektrik Piyasası Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği 5/1.c maddesi kapsamında çatı uygulamalı Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Santrali (GES) kurulumu  müracaatı olumlu sonuçlanarak; 313,92 kWp/300 kWe kurulu gücünde GES yapımı için Niğde Organize Sanayi Bölgesinden  "Bağlantı Anlaşmasına Çağrı Mektubu"  alınmıştır. Söz konusu GES'in kurularak devreye alınması sonrasında, fabrikanın yıllık enerji ihtiyacının Yenilenebilir Enerji Türü olan Güneş  Enerjisi ile karşılanması  ve enerji tüketimin az olduğu dönemlerde ise elektrik dağımı şebekesine  satışının gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

 

BİST Teknik Görünüm

 

Bist100 endeksi, dün günü yüzde 1,54 yükselişle 4854 puandan tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 4900 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4770 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.
 

Dirençler: 4900 / 4950 / 5000
Destekler: 4770 / 4690 / 4560

 

VİOP Teknik Görünüm
 

Viop 30 endeks kontratı, dün gelen satışlar ile günü 5424 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 5450 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5310 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5450 / 5500 / 5580
Destekler: 5310 / 5250 / 5190

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler