img
logo
Hızlı Menü
Arama

3 Kasım 2022, Perşembe


Borsa İstanbul dün yüzde 0,42 seviyesinde yükselerek günü 4072 puandan tamamladı. Borsa İstanbul bu kapanış ile yeni bir rekor kırdı. Endeks dolar bazlı ise dün gün içerisinde 220 seviyesine kadar yükseliş sergiledi. Kapanış ise 218,58 seviyesinde gerçekleşti. Özellikle 225 (4200) seviyesi endeksin rekor kırdığı dönemlerde önemli bir direnç noktası olarak öne çıkmaktadır. Bugün yurt içerisinde enflasyon verisini karşılayacağız. ALB Yatırım olarak beklentimiz tüketici enflasyonunun yıllık bazda yüzde 85.74 seviyesine üretici enflasyonunun ise yüzde 151.50 seviyesine yükselmesi yönündedir.

Dün küresel piyasalarda ise risk iştahının düştüğü gözlemlendi. Fed faiz kararı ve Powell konuşması sonrasında ABD endeksleri yüzde 1,55 – 3,39 seviyelerinde gerileme gösterdi. Fed tarafından alınan karar ise politika faizini 75 baz puan arttırarak 4,00 seviyesine yükseltilmesi yönünde oldu. Ayrıca Powell konuşmasında faiz artırımlarına ara vermeyi düşünmek için çok erken olduğunu bildirdi. Küresel piyasalarda bugün takip edilecek bir diğer önemli gelişme ise İngiltere Merkez Bankası’nın faiz kararı olarak öne çıkmaktadır.

Borsa İstanbul’da bugün yatay bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri


ATSYH: Şirket Atlantis Yatırım Holding A.Ş.'nin iştiraki olan Naviga Tekstil San.ve  Dış Ticaret A.Ş.ile Offo Tekstil Medikal  San. Ve Dış Tic. Ltd. Şti. arasında  bugün hazır giyim satış protokolü imzalanmış olup Ocak 2023 – Haziran 2023 tarihleri arasında teslimi yapılacak pantolon, t-shirt, kimono, elbise, ceket, bluz, gömlek, triko, etek, mont, hırka gibi ürünlerin  siparişini içermektedir.

ASELS: ASELSAN ile TÜRKİYE RAYLI SİSTEM ARAÇLARI SANAYİİ ANONİM ŞİRKETİ (TÜRASAŞ) arasında Milli Elektrikli Tren Setleri için Cer Zinciri ve Ekipmanları ile Tren Kontrol ve İzleme Sistemi Projeleri ile ilgili olarak 01/11/2022 tarihinde, toplam bedeli 44.903.859,00 Euro tutarında iki sözleşme imzalanmıştır.
 

BİST Teknik GörünümBist100 endeksi, tüm zamanların kapanış rekorunu kırarak günü 4072 seviyesinde tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 4100 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde 4030 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4100 / 4200 / 4300
Destekler: 4030 / 3975 / 3900

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, dün günü 4608 seviyesinde tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde direnç noktası olarak 4637 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4600 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4637 / 4672 / 4754
Destekler: 4600 / 4560 / 4540

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler