img
logo
Hızlı Menü
Arama

1 Aralık 2022, Perşembe


Dün TÜİK tarafından açıklanan Gayrisafi Yurt İçi Hasıla verilerine göre Türkiye ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 3,9 büyüme gösterdi. GSYH’yi oluşturan kalemleri incelendiğinde yaşanan bu yükselişte finans faaliyetlerinde yüzde 21,6 ve iletişim faaliyetlerindeki yüzde 13,9 seviyesinde yükseliş gözlemlendi. Bir önceki yılın aynı çeyreğine göre ise yüzde 0,1 oranında gerileme gözlemlenirken son dokuz çeyrekte ilk çeyrekten çeyreğe daralma görüldüğüne de işaret etti.

Borsa İstanbul’da ise dün sınırlı bir yükseliş gerçekleşti ve günü 4977 puandan tamamladı. Endekste yaşanan bu sınırlı yükselişte madencilik, teknoloji ve gıda sektörlerindeki pozitif hareket etkili oldu. Hisse bazlı pozitif etki ise SAHOL, KOZAL ve EREGL şirketlerinden geldi.

Küresel piyasalarda ise ABD ekonomisinde açıklanan ve beklenti üzerinde gerçekleşen GSYİH verisi ile Powell’ın konuşması sonrasında ABD endekslerinde yukarı yönlü şiddetli alımlar izlendi. Sabah saatlerinde ise ABD vadeli endeksleri hafif pozitif bir görünüm sergilemektedir. Dün ise Euro bölgesinde öncü Kasım ayı enflasyon verisi açıklandı. Beklentilerin üzerinde gerileme gösteren enflasyon Kasım ayında yüzde 10,0 seviyesine geriledi.

Borsa İstanbul’da bugün hafifi alıcılı bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri

ALGYO: Şirket portföyünde bulunan Muğla İli, Bodrum İlçesi, Gündoğan Mevkii' ndeki turizm tesisimizin yatırımının finansmanında kullanılmak üzere, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. ile 624.000.000 Türk Lirası tutarında, 2 yıl ana para ödemesiz toplam 10 yıl vadeli kredi kullanımı için sözleşme 30.11.2022 tarihinde imzalanmıştır.

YYLGD: Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) tarafından açılan Buğday ihalesine 29.11.2022 tarihinde vermiş olduğumuz teklif kapsamında şirket uhdesinde kalan miktar 07.12.2022-17.02.2023 tarihleri arasında teslim edilecektir.

 

BİST Teknik Görünüm

 

Bist100 endeksi, dün günü yüzde 0.31 yükselişle 4977 puandan tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 4990 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4920 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4990 / 5060 / 5160
Destekler: 4920 / 4855 / 4780

 

VİOP Teknik Görünüm

 

Viop 30 endeks kontratı, dün gelen satışlar ile günü 5540 seviyesinden tamamladı. Kapanış seviyesi itibariyle tarihi zirvelerinde bulanan endeks kontratında 5550 seviyesinin aşılması ile 5600 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5470 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 5550 / 5600 / 5700
Destekler: 5470 / 5410 / 5360

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler