img
logo
Hızlı Menü
Arama

19 Eylül 2022, Pazartesi


Borsa İstanbul’da Cuma günü madencilik ve gıda hisselerinin öncülüğünde yükselirken bankacılık hisselerindeki negatif görünüm endekste yaşanan yükselişi baskıladı. Aynı zamanda, Borsa İstanbul’da 4,03 milyar TL’lik açığa satış gerçekleşti. Yapılan açığa satışlarda işlem hacmi yüksek en çok hisseler AKBNK, ISCTR ve GARAN hisseleri oldu. Aynı zamanda vadeli işlem sözleşmesinde adet bazında açık pozisyon aybaşından itibaren en düşük seviyeye gerileme gösterdi.

Bu hafta takip edilecek önemli verilerde ise Fed, BoE ve TCMB’nin faiz kararları piyasaların odak noktasında olacak. Hafta sonuna doğru ise PMI verileri takip edilecek. Geçtiğimiz hafta açıklanan ve beklentinin üzerinde gelen ABD enflasyonu sonrası piyasalar bu hafta yapılacak olan Fed toplantısında piyasanın tam puanlık bir artış ihtimaline de yer vermeye başlaması başta ABD endeksleri olmak üzere diğer endekslerde de geri çekilmeye neden oldu.

Borsa İstanbul’da bugün hafif alıcılı bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket HaberleriSMRTG: Şirket, yurtdışı iş ve proje geliştirme hedefleri doğrultusunda, İspanya'da Güneş enerjisi teknolojileri alanında faaliyet gösteren bir firma ile ilk aşamada 20 MW olmak üzere toplam 100 MW büyüklüğünde proje geliştirme anlaşması imzalanmıştır. Söz konusu olacak projelerin mühendislik ve müteahhitlik işleri SMRTG tarafından yapılacak olup aynı zamanda yatırımcı olarak iş bu projelerde yer alınacaktır.

HEKTS: Hektaş Ticaret Türk A.Ş. ile Pakistan'da kurulu Fauji Foundation Şirketi arasında gıda güvenliği, kurumsal yetiştiricilik, tarımsal teknolojiler, bitki koruma, bitki besleme, tohum üretimi, zirai ilaçların ithali ve pazarlanması alanlarında iş birliği yapılmasına yönelik bir Mutabakat Metni 16 Eylül 2022 tarihinde imzalanmıştır.

CEOEM: Şirket, 16-25 Eylül 2022 tarihleri arasında, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı yönetiminde gerçekleşecek, Çanakkale ili bölge sınırları içinde gerçekleşecek Troya Kültür Yolu Festivali etkinliğinin organizasyon hizmetini verecek olup, hizmet bedeli KDV hariç 22.500.000 TL' dir.
 

BİST Teknik GörünümBist100 endeksi, haftanın son işlem gününde yüzde 0,42 seviyesinde yükselerek günü 3398 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi halinde 3400 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3355 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3400 / 3440 / 3494
Destekler: 3355 / 3338 / 3277VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, cuma günü yüzde 1,66 seviyesinde yükseliş göstererek haftayı 3823 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketliliğin devamı halinde 3837 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3795 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3837 / 3864 / 3940
Destekler: 3795 / 3756 / 3720

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler