img
logo
Hızlı Menü
Arama

31 Mayıs 2022, Salı


Bugün saat 10:00’da Türkiye’nin 1. Çeyrek büyüme rakamı açıklanacak. Verinin %7,5 seviyesinde açıklanması beklenmektedir. Dün Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Nureddin Nebati, yaptığı açıklamalarda büyüme rakamında göstergelerin %7 seviyelerine işaret ettiğini dile getirmişti. Ayrıca Sayın Nebati Cuma günü açıklanacak enflasyon için bozulmanın geçici olduğunu dile getirdi.

Borsa İstanbul haftaya pozitif bir başlangıç yaptı. Yabancı turist girişlerinde Nisan ayında geçen yılın aynı ayına göre %225 oranında artış yaşaması ve Çin’de vaka sayılarının azalması havacılık sektöründe risk iştahının artmasına neden oldu. Ulaştırma endeksi günü %9,17 yükselmesi ve küresel piyasalarda süren pozitif hava ile Borsa İstanbul Pazartesi gününü %3,62 seviyesinde yükseliş ile tamamlandı. Endekste yaşanan yükselişe ana etki THYAO, EREGL ve TUPRS hisselerinden geldi.

ABD ekonomisi ise dün Memorial Day nedeniyle kapalıydı. Bu sabah saatleri itibariyle ABD piyasasında vadeli kontratlar %0,10 - %0,56 seviyeleri arasında pozitif seyretmektedir.

Euro bölgesinin ekonomik güven endeksi 105 seviyesine yükseliş gösterdi. Avrupa’da dün açıklanan Almanya ve İspanya Tüketici enflasyonunun beklentilerin üzerinde gelmesi bugün açıklanacak Euro Bölgesi Tüketici enflasyonu piyasalar ve ECB kararı için önem arz etmektedir.

Avrupa piyasasında DAX endeksi Pazartesi gününü küresel piyasalarla paralel bir şekilde %0,79 seviyesinde yükselerek tamamladı. DAX vadeli kontratı ise sabah saatleri itibariyle %0,34 seviyesinde hafif negatif seyir izlemektedir.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi gün içerisinde alımların yoğunlaşması sonrası %3,62 artıda kapanış gerçekleştirdi. 2537 direnç seviyesinin aşılması durumunda tarihi zirvesi olan 2562 test edilebilir. Olası kâr satışlarında ise 2497 seviyesi destek olarak takip edilebilir.

Dirençler: 2537 / 2562 / 2590
Destekler: 2497 / 2425 / 2360

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop endeks kontratı haftanın ilk işlem gününde yaşanan hızlı yükseliş sonrası gün içerisinde 2964 seviyesini test etti. Akşam seansında gelen alımlar sonrasında 2937 seviyesinden kapanış gerçekleşirken, yukarı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 2989 seviyesi direnç olarak takip edilebilir. Geri çekilmelerde ise 2927 ve 2828 seviyeleri destek bölgeleri olarak takip edilebilir.

Dirençler: 2989 / 3050 / 3010
Destekler: 2927 / 2828 / 2715

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler